Порядок побудови графіків

1. Тримаючи натиснутою клавішу Ctrl, відмічаємо лівою клавішею миші необхідні для побудови графіків блоки комірок із числовими даними: D35:D44; M35:M44; N35:N44. При переході до іншого блоку комірок ліву клавішу миші відпускаємо.


Діалогове вікно типів діаграм

2. На панелі інструментів наводимо курсор на значок Мастер диаграм і натискаємо ліву клавішу мишки. Відкривається перше діалогове вікно Мастер диаграм (шаг 1 из 4). У відкритому вікні вибираємо тип діаграм Точечная або График, також вибираємо його вид. Для переходу до наступного діалогового вікна натискуємо клавішу Далее>.

3. У діалоговому вікні Мастер диаграм (шаг 2 из 4) активізуємо позицію Подписи оси Х і відмічаємо курсором діапазон даних фактора Х (C35:C44). Натискаємо клавішу Далее>.

4. У діалоговому вікні Мастер диаграм (шаг 3 из 4) вводимо назви графіку і координати осей.

Натискаємо клавішу Далее>.

5. У діалоговому вікні Мастер диаграм (шаг 4 из 4) відмічаємо де помістити діаграму: на робочому аркуші, де проведені розрахунки; на окремому аркуші і клацаємо по книпці Готово.

Після натиснення клавіші Готово на робочому аркуші з’являється графік.

Для редагування графіка (або його частин) необхідно навести на нього курсор і натиснути 2 рази на ліву клавішу мишки.

7) Для перевірити виконання передумови 2 на рівні значущості за тестом Гейзера потрібновиконати наступні обчислення:

В режимі формул дана таблиця має вигляд:


Продовження розрахункової таблиці:

 

В комірках C15, G15 знайдено МНК-оцінки та . Точкову оцінку невідомої дисперсії збурень знайдено в комірці F18, попередньо обчисливши величини в діапазоні I3:I12. Для цього у комірку I3 вводимо формулу (=$G$15+$C$15*B3^$B$18) з абсолютним посиланнями координат-параметрів b0,b1 та і відносним посиланням координати x1 (а саме B3). Одержану формулу у комірці I3 копіюємо у блок I3:I12. Для визначення значущості порівнюємо знайдені в комірках K18 та O18 величину та t-статистику відповідно.

За аналогією проводимо обчислення для значень , , . Виявляється, що у всіх випадках коефіцієнт регресії незначущий, тобто для статистичних даних задачі передумова 2 виконується.








Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 543;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.