Лекція 6. Методологія проходження проекту в одноетапних та багатоетапних САПР
Наведена вище логічна схема проектування двигуна внутрішнього згоряння може бути повністю або частково використана для розробки САПР його окремих елементів, деталей, вузлів або систем. Ефекту при цьому в першу чергу слід чекати від застосування багатоетапних автоматизованих систем, які згідно з рис.2.7 у своєму складі мають блоки 5 – 9,14.
Інтеграція таких САПР в єдиний комплекс можлива за методом викорис-
тання типової послідовності проектних процедур. Схема цієї послідовності
зображена на рис.2.8. Тут кожен з рівнів процесу проектування відповідає окремій багатоетапній САПР, а кожен з блоків рівня – одній чи групі однотапних автоматизованих систем.
Безумовно, що маючи типовий шлях проходження проекту, кожна з багатоетапних САПР залежно від особливостей об’єкта свого проектуваня має індивідуальну структуру. Так, наприклад, схема проектування газоовітряних каналів головки циліндрів ДВЗ може мати вигляд відповідно до ис.2.9. Тут кожен з наведених блоків слід розглядати, як одноетапну сисему. Видно, що в даному випадку до підсистем синтезу й аналізу залучено о дві одноетапні підсистеми. Більш детальну схему для поданих підсисем синтезу наведено на рис.2.10. Остання дозволяє встановити вирішальні равила взаємодії окремих складових наведених одноетапних САПР.
Розглянемо процес проектування поршня. Цей елемент ЦС є багатофункціо- нальним об’єктом, від довершеності конструкції якого суттєво заежать такі основні показники роботи двигуна, як паливна економічність, оксичність, витрата масла на угар, літрова потужність, ресурс, властивості пуску тощо.
При цьому загальна схема проектування КЗ буде мати вигляд відповідно до Насамперед можна виділити наступні питання, що підлягають вирішенню при проектуванні поршня. Це розробка КЗ, забезпечення необхідного рівня характеристик системи кільцевого ущільнення, профілювання бокової поверхні, конструювання бобишек.
Дата добавления: 2016-04-22; просмотров: 604;