Теплові вентилятори і теплові пушки
Теплові вентилятори – це пристрої, які поєднують в собі нагрівальний елемент та вентилятор, що забезпечує конвекцію повітря у приміщенні, «проганяючи» його через систему нагріву (рис. 8 а). Звичайний тепловентилятор можна на короткий час вмикати у приміщенні, щоб підняти температуру повітря на декілька градусів.
Переваги тепловентиляторів: легкість, компактність, невисока вартість, швидке і рівномірне поширення гарячого повітря в приміщенні. Деякі моделі тепловентиляторів дозволяють відключати нагрівальний елемент і тому можуть влітку використовуватись у якості звичайних вентиляторів.
Недоліки: шум при роботі вентилятора і руйнування кисню – він витрачається на окислення високотемпературних нагрівальних елементів. Однак, у тепловентиляторах з керамічними нагрівальними елементами руйнування кисню не відбувається.
а б
Рис. 8. Загальний вигляд тепловентиляторів і теплових пушок:
а – тепловентилятор; б – теплова пушка
Теплова пушка- це потужний тепловий вентилятор в міцному металевому корпусі, захищеному від різних пошкоджень (рис. 8 б). Принцип роботи теплової пушки той же, що і в тепловентилятора Переносні теплові пушки мають потужність в діапазоні від 2 до 30 кВт.
Теплові пушки забезпечують економічний, практичний і швидкий обігрів кімнат, складів, майстерень, цехів, конференцзалів і будівельних майданчиків. Також вони застосовуються для цілей осушення і вентиляції. Легко встановлюються і можуть використовуватися як для повного обігріву приміщення, так і для створення додаткового тепла.
В конструкцію теплової пушки входять: нагрівальний елемент, вентилятор, що продуває повітря через нагрівальні елементи, металевий корпус, регулювальник рівня нагріву, перемикач режимів витрати повітря, термостат безпеки, що не допускає перегріву приладу. Деякі моделітеплових пушок містять фільтр для очищення повітря
Теплові гармати розділяють на типи по методу нагріву:
ü Електричні;
ü Дизельні (нагрівальні елементи гріються за рахунок згорання
дизельного палива);
Газові;
ü Теплові гармати на відпрацьованому маслі;
ü Тепловентилятори на гарячій воді.
Дата добавления: 2016-04-22; просмотров: 533;