Система внутрішньої маркетингової інформації

Система внутрішньої маркетингової інформації — це сукупність постійно функціонуючих прийомів і ресурсів, що надають поточну інформацію про події, які відбуваються усередині фірми.

У будь-якої фірми є внутрішня звітність, що відбиває показники поточного збуту, запасів готової продукції і сировини, суми витрат, рух готівки, дані про дебіторську і кредиторську заборгованість. Основне призначення системи внутрішньої маркетингової інформації полягає у відстеженні внутрішніх можливостей фірми для задоволення запитів споживачів. Це насамперед інформація щодо обслуговування замовлень клієнтів (наявність товару на складі, відпускні ціни та інші характеристики продукції, час обробки замовлення, обсяг продажів тощо) та інформація, що дозволяє контролювати параметри готової продукції (собівартість, рівень якості).

Внутрішньої інформації у фірми може бути навіть занадто багато, що утруднює прийняття рішень, тому необхідно чітко визначити, для чого призначена та чи інша інформація. Зразковий перелік питань для з'ясування потреб в інформації:

1. Яка область рішень, прийнятих відповідно до повноважень займаної посади?

2. Яка інформація, потрібна для здійснення зазначених дій?

3. У якій формі необхідна ця інформація, у якому обсязі і з яким ступенем деталізації.

4. Як часто потрібна інформація?

5. Яка інформація необхідна додатково, щоб прийняті рішення відповідали загальній політиці фірми на ринку?

6. Хто надає інформацію?

Внутрішня інформація може бути вторинною, тобто не відповідати цілям маркетингу. Наприклад, дані бухгалтерського обліку можуть збиратися по підприємству в цілому, не дозволяючи здійснювати аналіз окремих продуктів. Усередині підприємства дана проблема зважується, тому що існують первинні документи, які реєструють стан господарських процесів підприємства, що можуть бути оброблені повторно відповідно до цілей маркетингу. У цьому випадку необхідно розробити відповідні форми обліку інформації.

Як правило, як джерела внутрішньої вторинної інформації можна розглядати:

- бюджет фірми і дані для досягнення бюджетних цілей;

- дані про прибутки і збитки по фірмі в цілому і деталізовані по окремих підрозділах (де це необхідно) і товарах;

- дані збуту за асортиментними групами, окремими продуктами, географічними регіонами або за сезонами, днями, тижня (часу дня);

- рахунки клієнтів, обсяг і періодичність їх покупок;

- дані про запаси готової продукції.








Дата добавления: 2016-02-16; просмотров: 758;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.