Захист від механічних дій

ЗАХИСТ АПАРАТУРИ ВІД МЕХАНІЧНИХ ДІЙ І ПЕРЕШКОД

Види механічних дій на РЕА. Всі види РЕА піддаються дії зовнішніх механічних навантажень (вібрації, удари, прискорення, акустичні шуми), які передаються до кожної деталі, що входить в конструкцію. Механічні дії мають місце в працюючій РЕА, якщо вона встановлена на рухомому об'єкті, або тільки при транспортуванні її в неробочому стані, як у разі стаціонарної і деяких видів РЕА, що возиться. Кількість переданої енергії визначає рівень і характер зміни конструкції. Допустимі рівні механічної зміни конструкції визначаються її міцністю і стійкістю до механічних дій.

Під міцністю конструкції розуміється здатність апаратури виконувати функції і зберігати параметри після додатку механічних дій. Стійкість конструкції - здатність РЕА зберігати функції і параметри в процесі механічних дій.

Відгуком, або реакцією конструкції на механічні дії називають трансформацію і перетворення енергії механічного збудження. До них відноситься механічна напруга в елементах конструкції, переміщення елементів конструкції і їх зіткнення, деформації і руйнування конструктивних елементів, зміни властивостей і параметрів конструкції.

Механічні дії можуть приводити до взаємних переміщень деталей і вузлів, деформації кріпильних, таких, що несуть і інших елементів конструкцій, їх зіткнення. При незначних механічних діях в елементах конструкцій виникають пружні деформації, що не позначаються на працездатності апаратури. Збільшення навантаження приводить до появи залишкової деформації і за певних умов руйнуванню конструкції. Руйнування може наступити і при навантаженнях, багато менших граничних значень статичної міцності матеріалів, якщо конструкція виявиться схильною до знакозмінних навантажень.

Відмови апаратури бувають відновлюваними після зняття або ослаблення механічної дії (зміна параметрів компонентів, виникнення електричних шумів) і невідновними (обриви і замикання електричних з'єднань, відшарування провідників друкарських плат, порушення елементів кріплення і руйнування конструкцій, що несуть).

На РЕА, що транспортується, в процесі її експлуатації впливає вібрації, ударні навантаження і лінійні прискорення. Гармонійні вібрації характеризуються частотою, амплітудою, прискоренням. Ударні навантаження характеризуються числом одиночних ударів або їх серією (зазвичай обумовлюють максимальне число ударів), тривалістю ударного імпульсу і його формою, миттєвою швидкістю при ударі, переміщенням соударяющихся тіл. Лінійні прискорення характеризуються прискоренням, тривалістю, знаком дії прискорення.

Що виникають при вібраціях, ударах і прискореннях перевантаження оцінюють відповідними коефіцієнтами. Для зменшення дії вібрацій і ударів апаратуру встановлюють на амортизатори або застосовують демпфуючі матеріали.

Дія лінійних прискорень еквівалентна збільшенню маси апаратури і при значній тривалості дії вимагає збільшення міцності конструкції. Амортизатори від лінійних перевантажень практично не захищають.

Як показує досвід експлуатації РЕА, що транспортується, найбільшу руйнуючу дію на конструкцію надають вібрації. Як правило, конструкція апарату, що витримала дію вібраційних навантажень в певному частотному діапазоні, витримує ударні навантаження і лінійні прискорення з великими значеннями відповідних параметрів.

Поняття вібростійкої і віброміцності. Відносно конструкції РЕА розрізняють два поняття: вібраційна стійкість і вібраційна міцність.

Вібраційна стійкість - властивість об'єкту при заданій вібрації виконувати задані функції і зберігати значення своїх параметрів в межах норми. Вібраційна міцність - міцність при заданій вібрації і після припинення її.

Дія транспортного трясіння складається з ударів і вібрацій. Введення амортизаторів між РЕА і об'єктом як середовище, що зменшує амплітуду передаваних коливань і ударів, знижує ті, що діють на РЕА механічні сили, але не знищують їх повністю. В деяких випадках утворена з введенням амортизаторів резонансна система спричиняє за собою виникнення низькочастотного механічного резонансу, який приводить до збільшення амплітуди коливань РЕА.








Дата добавления: 2016-04-06; просмотров: 1303;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.