Привласнення значень змінним
Змінні в програмах на PHP, відділяються символами $.
$city = "Smila";
city - змінна
Smila - значення
Деякі операції
sнкремента/декремента;
++$а Pre-increment Збільшує $a на 1,потім повертає $a.
$a++ Post-increment Повертає $a, потім збільшує $a на 1.
--$а Pre-decrement Зменшує $a на 1, потім повертає $a.
$а-- Post-decrement Повертає $a, потім зменшує $a на 1.
арифметичні:
$а + $b Складання Сума $a і $b.
$а - $b Віднімання Різниця $a і $b.
$а * $b Множення Твір $a і $b.
$а / $b Ділення Частноє від ділення $a на $b.
$а % $b Modulus Цілочисельний залишок від ділення $a на $b.
строкові:
Є дві строкові операції. Перша - операція ('.'), яка
повертає об'єднання з правого і лівого аргументів. Друга -
операція привласнення ('.='), яка приєднує правий аргумент в
лівому аргументу.
$а = "Hello "; $b = $a . "World!"; // тепер $b містить "Hello World!"
$а = "Hello "; $a .= "World!"; // тепер $a містить "Hello World!"
Вирази порівняння
Вирази порівняння обчислюються в 0 або 1, означаючи FALSE або TRUE (відповідно).
PHP підтримує
> (більше),
>= (більше або рівно),
== (рівно),
!= (не рівно),
< (менше) і <= (менше або рівно).
Ці вирази найчастіше використовуються усередині умовних операторів, таких як if.
порівняння:
$а == $b рівне TRUE, якщо $a рівно $b.
$а != $b не рівне TRUE, якщо $a не рівно $b.
$а <> $b не рівне TRUE, якщо $a не рівно $b.
$а < $b менше TRUE, якщо $a строго менше $b.
$а > $b більше TRUE, якщо $a строго більше $b.
$а <= $b менше або рівне TRUE, якщо $a менше або рівно $b.
$а >= $b більше або рівне TRUE, якщо $a більше або рівно $b.
Деякі оператори
include "ім'я файлу"
- команда для включення вмісту одного файлу в іншій. Вміст файлу, ім'я якого вказується в команді, цілком і повністю вставляється на те місце, де розташовується ця команда, при цьому всі коди РНР, що містяться у файлі, що вставляється, виконуються так само, як якби вони були на місці цієї команди. (Пам'ятаєте, що файл саме вставляється - т. е., наприклад, дороги до картинок, які мають бути присутніми у файлі, що вставляється, слід вказувати від місцезнаходження того файлу, в якому знаходилася команда include.) Якщо файл, що включається в сторінку за допомогою команди include, відсутній, то замість нього розміщується повідомлення про це, а програма на РНР виконується далі. (При необхідності завершення обробки і видачі web-сторінки в разі відсутності файлу, що включається, замість команди include слід використовувати команду require.)
mail ("Кому", "Тема", "Текст повідомлення", "Додаткові заголовки")
- відправка поштового повідомлення. При виконанні даної команди на сервері відповідно до вказаних параметрів формується електронний лист і вирушає за допомогою встановленої на сервері поштової програми. Як параметр "Кому" може виступати набір адрес, розділених комами. "Додаткові заголовки" можуть бути будь-які (природно, допустимі поштовими протоколами!), розділятися вони повинні повинні комбінацією символів /n, яка в РНР означає переклад рядка. (Якщо серед "Додаткових заголовків" не вказано поле From, то воно заповнюється за умовчанням поштовою програмою web-сервера, наприклад, ім'ям "Unprivileged User".)
echo ("текст")
- вивід на web-сторінку якого-небудь тексту. Аби вивести на web-сторінку значення якої-небудь змінної, досить просто написати її ім'я усередині рядка, що виводиться: команда echo "це цифра $а" виведе в web-сторінку текст "це цифра 1", якщо раніше змінною $а було привласнено значення, рівне одиниці. У разі потреби використовувати в рядку, що виводиться, лапки або інші спеціальні символи перед цими символами слід ставити символ " .
if (умова) {...команди, які повинні виконуватися, якщо умова вірна...;} else {...команди, які повинні виконуватися, якщо умова невірна...}
-команда, що дозволяє виконати те або інша дія залежно від істинності вірності або помилковості тієї або іншої умови. У фігурних дужках може розташовуватися декілька команд, розділених крапкою з комою.
for (початкове значення лічильника, умова продовження циклу, зміна лічильника на кожному циклі) { ...команди... ;}
- цикл, тобто повторення вказаних в нім команд стільки раз, скільки дозволить умову зміни лічильника циклу (т. с. змінною, спеціально виділеною для підрахунку числа виконань команд циклу).
while (умова) { ...команди... }
- цикл з умовою. Команди у фігурних дужках виконуються до тих пір, поки виконується умова в заголовку циклу. Для того, щоб цикл урвався, потрібно, аби умова виконуватися перестало - тому усередині циклу необхідно передбачити можливість впливати на цю умову.
Цикл do {. . .команды. . . } while (умова)
працює так само, проте команди, вказані у фігурних дужках, будуть виконані щонайменше один раз - навіть якщо умова виконуватися не буде. Перервати виконання будь-якого циклу можна оператором break -подальше виконання програми піде з команди, наступної після закриваючої фігурної дужки. Оператор же continue перериває поточну стадію виконання циклу, тобто після цього оператора подальше виконання програми почнеться з чергової перевірки умови заголовка циклу.
switch (вираження) {case значення: ... команди...; break; case інше значення: ... команди...; break;}
- оператор вибору. При його роботі вміст, поміщений у фігурні дужки, є видимим зверху вниз. Як тільки буде знайдений оператор case із значенням, співпадаючим із значенням вираження, РНР почне виконувати весь код, наступний за цим оператором case до останньої фігурної дужки оператора switch або до першого оператора break, залежно від того, що з'явиться раніше. (Звернете увагу, що якщо команду break не вказати в кінці коди, що відноситься до одного варіанту значення вираження в заголовку оператора switch, PHP виконуватиме код далі - тобто той, який належить вже наступному операторові case! Це - одна з відмінностей даного оператора від аналогічних в інших мовах програмування.) В кінці оператора switch можна вказати оператора default. Код, що стоїть після нього, виконається в тому випадку, якщо значення вираження в заголовку оператора не збіжиться ні з одним із значень після операторів case.
foreach (змінна as масив) { . . .команды. .. ;}
- почергове прочитування всіх елементів масиву. Foreach прочитує у вказану в його параметрах змінну по черзі всі елементи вказаного в них же масиву, виконуючи кожного разу вказаний у фігурних дужках код, в якому може використовуватися вказана змінна. (Значення елементів масиву цим оператором лише прочитуються, їх модифікація за допомогою команди foreach неможлива.)
Оператор foreach може бути використаний лише в РНР версії 4.0 і вище.
Програма на РНР може уриватися кодом web-сторінки - для цього досить вставити закриваючий тег до цієї коди і що відкриває - після. Все, що знаходиться між ними, видаватиметься в браузер без якої-небудь обробки, розглядаючись як що виводиться за допомогою команди echo. Іншими словами, код
<?php if ($a==l) { ?><р>Переменная а рівна 1</p><?php> }?>
еквівалентний коду
<?php if ($a==l) {echo "<p> Змінна а рівна 1</p>";}?>
Проте, перший варіант менше навантажує процесор комп'ютера, на якому розташований інтерпретатор РНР. Із сказаного також виходить, що всі програми на РНР, розташовані на одній web-сторінці, є однією великою програмою, не дивлячись на те, що вони розділяються блоками звичайного тексту сторінки. Саме тому змінна, оголошена в розташованому на початку сторінки коді, зберігає своє значення не лише до її кінця, але і у всіх приєднуваних за допомогою команди include файлах.
Приклад
Figure: Приклад php. |
Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 507;