Електронний магазин
Проектування структури web-сайту.
Жорсткий дизайн — табличний дизайн, в якому величина кожного вічка або задана в пікселях, або задається картинкою або іншим елементом, поміщеною в це вічко.
Гумовий дизайн - табличний дизайн, в якому ширина однієї або декількох вічок задається у відсотках від ширини вікна. Як добре відомо будь-якому начитаному (або досвідченому) дизайнеру, жорсткий дизайн простіше розробляти (всі елементи нерухомі відносно один одного по довжині). Насиченість графічними елементами в такому дизайні більше середнього з тієї ж причини, і форми, що зустрічаються, як правило, складніші - багато кривих на всю ширину сторінки і картинок. Каркас жорсткої сторінки поділений на безліч вічок, кожна зі своїм призначенням і вмістом.
З іншого боку, в жорсткого дизайну є лише одна оптимальна роздільна здатність екрану. Якщо при розробці упор був зроблений на сумісність (оптимальний розмір 640х480), то вже на 1024х768 поля займають лише половину ширини сторінки - і дедалі гірше.
Типи сайтів
Сайт-презентація
- з назви ясно, що сайт представляє інформацію про фірму/послугу/продукт. Як правило має кінцеву кількість сторінок. Головне завдання - за допомогою візуального оформлення максимально швидко і ефективно донести до відвідувача суть послуги, що представляється, і міру її корисності і грандіозності. Такі проекти мають як правило яскравий, унікальний дизайн, графічне оформлення переважає перед текстовою інформацією, часто використовується flash-анімація.
Корпоративний сайт
- інтернет представництво організації (фірми, корпорації) в мережі, і, отже, в таких проектах найвищі вимоги до оформлення інформації, до балансу графіка/текст. Відповідність фірмовому стилю виражена як в структурі інформації, так і в колірній гаммі.
Інформаційні ресурси
- це електронні бібліотеки і газети. Інформація як правило оновлюється кілька разів в добу. Об'єми інформації дуже великі, і при розробці дизайну таких сайтів слід враховувати той факт, що відвідувачі приходять не подивитися на сайт - вони приходять за вмістом.
Електронний магазин
При розробці інтерфейсу електронного магазина ставиться мета не лише швидко і коректно надати інформацію відвідувачеві, але і добитися того, аби він став покупцем. Тут перш за все слід приділити увагу сервісному обслуговуванню - зручний каталог продукції, пошук по товарах і послугах, ясні і не складні форми, які необхідно заповнити користувачеві для реєстрації, формуванні замовлення і покупки, оперативний зв'язок із службою техпідтримки означають більше, ніж помітний графічний дизайн, проте графічні елементи так само використовуються - це не лише ілюстрації, фотографії продукції, але і - в першу чергу - піктограми, ікони - графічні символи, які допомагають відвідувачеві орієнтуватися в інформаційних об'ємах.
Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 425;