Поведінка споживачів в різних країнах

Нелегко зрозуміти поведінку споживачів навіть в одній країні. А зрозуміти і задово­льняти потреби покупців різних країн ще складніше. Покупці з усього світу, безумовно, в чомусь схожі між собою, але, як правило, їхні системи цінностей, погляди і поведінка дуже відрізняються. Маркетологи, які працюють на міжнародному ринку, повинні розу­міти ці відмінності та відповідно модифікувати свої товари і маркетингові програми.

Іноді відмінності очевидні. Наприклад, в США більшість людей регулярно вживають на сніданок різноманітні вироби з подрібненого зерна. Тому компанія Kellogg спрямовує свої маркетингові зусилля на те, щоб переконати споживачів користуватися саме її това­рами, а не аналогічними товарами конкурентів. Однак у Франції, де більшість населення снідають рогаликами з кавою або взагалі не снідають, Kellogg за допомогою своєї рекла­ми просто намагається переконати споживачів їсти на сніданок свої каші та суміші. На упаковках продукції цієї компанії розміщено докладну інструкцію щодо її приготування. В Індії 22% населення не снідають взагалі, а інші снідають дуже ситно, навіть включа­ють до свого сніданку смажені страви. Тому реклама Kellogg спрямована на те, щоб пе­реконати споживачів перейти на більш легкі та корисні для здоров'я сніданки [24].

Часто відмінності менш помітні. Вони можуть бути результатом фізичних або побутових особливостей споживачів. Наприклад, саме для маленьких рук споживачів-японців компанія Remington випускає електробритви меншого розміру, а для мешканців Великобританії та ж сама компанія випускає бритви, що працюють від батарейок, тому що в ванних кімнатах анг­лійців зазвичай не буває розеток. Інші відмінності поясняються традиціями. В Японії, напри­клад, традиційно цінуються скромність і шанобливість, тому споживачі ображаються, коли діяльність зі стимулювання збуту ведеться в нав'язливій та розв'язній манері. Нерозуміння такого роду відмінностей у звичаях та поведінці людей різних країн може спричинити провал стратегій і товарів, які маркетолог просуває на міжнародний ринок.

Фахівець з маркетингу повинен визначити, наскільки повно він буде адаптувати свої товари та маркетингові програми до особливостей культури та потреб споживачів кожного ринку. З одного боку, маркетолог намагається стандартизувати свої пропози­ції, щоб спростити роботу і заощадити кошти. З іншого боку, адаптація маркетинго­вих заходів до специфіки кожної країни дозволяє створити товари та послуги, які по­вніше задовольнятимуть потреби місцевих споживачів.








Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 1653;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.