Санітарні норми і правила
Санітарні норми і правила (СН) – це нормативні акти, які регламентують вимоги до санітарно-гігієнічних умов на виробництві, робочих місцях та фактори шкідливого впливу виробничих процесів на оточуюче середовище.
Адміністративні норми і правила
Адміністративні норми і правила – це нормативні акти, які регламентують правила внутрішнього розпорядку, правила безпечної роботи на підприємстві та на кожному конкретному місці.
Наприклад: серед основних адміністративних нормативних актів необхідно виділити правила внутрішнього розпорядку , посадові інструкції, інструкції з безпеки на підприємстві та на робочому місці.
ТЕМА 2. Управління охороною праці на виробництві
Державний нагляд і громадський контроль з ОП
Відповідно до ст. 44 Закону «Про охорону праці» державний нагляд здійснюють:
– Державний комітет України по нагляду за охороною праці
– органи державного пожежного нагляду управління пожежної охорони Міністерства внутрішніх справ.
– органи санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоров'я.
– Вищий нагляд за дотриманням законодавства про охорону праці здійснює генеральний прокурор України.
– Посадові особи органів державного нагляду за ОП (державні інспектори) мають право.
Громадський контроль за виконанням законодавства про ОП здійснюють: трудові колективи через вибраних ними уповноважених профспілки – в особі своїх виборних органів і представників.
Відповідальність за порушення законодавства про ОП
За порушення нормативних актів з ОП, створення перешкод для діяльності посадових осіб органів державного нагляду за ОП і представників профспілок винні працівники притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Працюючі у разі невиконання ними вимог безпеки, викладених в інструкціях, залежно від характеру порушень, несуть відповідальність у дисциплінарному, адміністративному або кримінальному порядку.
Несуть відповідальність за:
· невідповідність прийнятих рішень вимогам законодавства
· невиконання своїх службових обов'язків
· недостовірність статистичних звітів
· низьку якість розслідувань.
Кримінальна відповідальність. Посадові особи, винні в порушенні правил і норм ОП, якщо це порушення створювало небезпеку для життя або здоров’я громадян, притягаються до кримінальної відповідальності по ст. 132-135 і 219-221 УК України: виправні роботи на строк до 1 року або штраф до 15 мінімальних зарплат.
Дата добавления: 2016-03-10; просмотров: 714;