Порядок роботи Верховної Ради України. Органи, що створюються Верховною Радою України

Верховна Рада України працює сесійно. Сесія складається з пленарних засідань, постійних комітетів та комісій Верховної Ради. Які проводяться в період між пленарними засіданнями. Сесіє бувають чергові і позачергові. Чергові сесії Верховної Ради України починаються в перший вівторок лютого і перший вівторок вересня кожного року.

Перша сесія знов обраної Верховної Ради України обирається не пізніше ніж на 30-й день після офіційного оголошення результатів виборів.

Позачергові сесії скликаються Головою Верховної Ради за вимогою не менш як 2/3 частини народних депутатів України від конституційного складу або за вимогою Президента України.

У випадку введення воєнного або надзвичайного стану в Україні Верховна Рада збирається у дводенний строк без скликання.

У випадку закінчення строку повноважень Верховна Рада в період воєнного або надзвичайного стану її повноваження продовжуються до дня першого засідання першої сесії Верховної Ради, обраної після скасування воєнного або надзвичайного стану.

На сесії Верховної Ради розглядаються всі питання, які віднесені Конституцією до її повноважень. Порядок роботи Верховної Ради визначається Регламентом Верховної Ради, який був прийнятий у 1994 р., крім того порядок визначається Законом України «Про постійні комітети Верховної Ради» від 4 квітня 1995 г. Регламент Верховної Ради – це порядок роботи Верховної Ради. Він оголошується постановою Верховної Ради, але має силу закону.

В Конституції України записано порядок діяльності Верховної Ради на підставі регламенту. Затвердженого законом.

Регламент – це нормативно-процесуальний акт, який має силу закону та визначає порядок діяльності Верховної Ради, її органів та організацій, народних депутатів України, посадових осіб Верховної Ради. Він встановлює порядок скликання та проведення сесій Верховної Ради, її засідань, порядок формування вищих органів державної влади; визначає законодавчу процедуру, процедури окремих видів діяльності Верховної Ради, наприклад, затвердження державного бюджету, розгляд зовнішньополітичних питань, застосування процедури імпічменту; розгляд та затвердження загальнодержавних програм; визначає процедуру контрольної діяльності Верховної Ради, а також функції органів Верховної Ради та її посадових осіб.

Регламент складається з 11 розділів, 45 глав та 338 статей. Перший розділ містить загальні положення, які закріплюють основні принципи діяльності Верховної ради: державна мова, відкритість і гласність, порядок роботи ЗМІ та участь в роботі Верховної Ради; участь громадян України та порядок розміщення депутатів та інших присутніх осіб в залі засідання. Другий розділ присвячений розпорядку роботи сесії Верховної Ради України: порядку проведення першої сесії та її особливостям; порядку проведення позачергової та чергової сесії; питання порядку денного. Третій розділ встановлює порядок ведення пленарних засідань Верховної Ради та прийняття рішень: надання слова; організацію розгляду питань; порядок голосування; встановлення дисципліни та етики пленарних засідань; протоколювання, стенографування та діловодство Верховної Ради. Четвертий розділ присвячений порядку діяльності народних депутатів України, груп та фракцій народних депутатів України, голови Верховної Ради та його заступників, постійних комітетів Верховної Ради, тимчасових спеціальних комісій. П’ятий розділ регламентує формування органів виконавчої та судової влади: персональне обрання, призначення. затвердження та звільнення. Шостий розділ регламентує законодавчу процедуру, починаючи з розробки проектів закону, внесення та відкликання законодавчих пропозицій: розгляд комітетами законопроектів; внесення змін та доповнень до законів, скасування законів, тлумачення законів та введення їх в дію. Сьомий розділ передбачає порядок прийняття постанов та інших актів Верховної Ради України її органами та посадовими особами; Восьмий розділ регламентує здійснення Верховною Радою та її органами контрольної функції щодо органів виконавчої та судової влади: порядок депутатського запиту; Дев’ятий розділ регламентує порядок спеціальної процедури: розгляд бюджету, програм, імпічменту; Десятий розділ присвячений апарату та сметі Верховної Ради. І десятий розділ містить заключні положення.

Робота у Верховній Раді здійснюється державною мовою, відкрито, за винятком обмежень, встановлених законодавством. Відкритість забезпечується шляхом трансляції по радіо і телебаченню, а також публікацією стенографічного звіту, публікування рішень Верховної Ради у Відомостях Верховної Ради.

На засіданнях можуть бути присутніми громадяни за попереднім записом, які поводить апарат Верховної Ради. Заяви подаються не пізніше ніж за добу до засідання.

Верховна Рада може за вимогою не менш ніж 2/3 народних депутатів вимагати присутності якого-небудь державного службовця.

При звичайних умовах перша та третя тижні сесійного періоду відводяться для пленарного засідання, другий тиждень – для роботи комітетів і комісій, четвертий тиждень – для роботи депутатів у виборчих дільницях, самостійні роботи депутатів, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, а також для роботи комісій за дорученням Верховної Ради.

Але у випадку необхідності Верховна Рада може змінити цей порядок.

В сесійний період робота у Верховній Раді та її комісіях починається у вівторок о 10.00. годині ранку і закінчується у п’ятницю о 14.00.

Понеділок кожного тижня відведений для самостійної роботи депутатів, роботи в депутатських фракціях та фракціях або виборчих дільницях.

Робочий день продовжується з 10.00 до 18.00 години з перервою з 12.00 до 12.30 та обідньою перервою з 14.00 до 16.00

Верховна Рада проводить протягом дня два засідання: ранкове та вечірнє. Першу сесію відкриває найстарший за віком депутат. Верховна Рада приймає закони, постанови, декларації, заяви та звернення. Декларації, заяви та звернення не містять норм права та не є його джерелами.








Дата добавления: 2016-03-05; просмотров: 993;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.