Бюджет амортизаційних відрахувань
Бюджет амортизаційних відрахувань на планований період (квартал, рік) розробляє фінансовий відділ. Для визначення суми цих відрахувань можна скористатись методом прямого розрахунку й аналітичним. При використанні прямого методу розрахунку суму амортизаційних відрахувань визначають шляхом множення первісної вартості об'єктів основних засобів за групами на відповідні норми (у відсотках) по кожному з них. Отримані результати складають і одержують загальну суму амортизаційних відрахувань по підприємству в цілому. При використанні аналітичного методу спочатку обчислюють середню вартість амортизаційних основних засобів на майбутній рік за формулою:
де – первісна вартість основних засобів на початок розрахункового періоду; У – вартість основних засобів, що вводяться в експлуатацію в розрахунковому періоді; – вартість основних засобів, що вибувають з експлуатації в розрахунковому періоді; K – число повних місяців функціонування основних засобів у розрахунковому періоді (у I кв. його приймають рівним 10,5 міс.; у II кв. – 7,5; у III кв. – 4,5; у IV кв. – 1,5 міс.); (12-К) – число місяців, що залишаються до кінця року після вибуття основних засобів.
Середню вартість основних засобів, що амортизується у плановому періоді, множать на середню фактичну норму амортизації що склалася за звітом підприємства за базовий рік:
де – планова сума амортизаційних відрахувань на майбутній рік по підприємству в цілому.
Суму амортизації визначають розрахунковим шляхом. Розраховану суму амортизації включають у плановий бюджет на майбутній період. Формат планового бюджету представлений у табл. 8.7.
Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 742;