Формування колективу та виховання у ньому школярів під час занятьфізичною культурою

Розвиток колективу - це не плавний, а перервний процес. Він вимагає подолання протиріч, які виникають між досягнутими та запланованими перспективами, між колективними та індивідуальними для окремих школярів інтересами, між потребами школярів та можливостями їх задоволення тощо.
Якщо розвиток колективу відбувається нормально, тоді спостерігаються три стадії цього процесу.
Перша стадія - початкового згуртування, коли у процесі сумісної діяльності та спілкування між однокласниками утворюються колективні зв'язки та стосунки, у більшості однокласників виникає почуття належності до класу.
Друга стадія характеризується тим, що в класі формується єдина суспільна думка з найбільш важливих питань: формуються колективні прагнення та інтереси, які охоплюють не тільки сферу дозвілля, розваг, але і сферу праці, навчання, занять фізичною культурою та спортом.
Третя стадія розвитку колективу характеризується тим, що всі школярі які входять до його складу займають у ньому сприятливу для свого розвитку позицію. На цій стадії колектив перетворюється в інструмент індивідуального розвитку та виховання школярів.
Формуючи колектив учнів учитель фізичної культури повинен послідовно вирішити такі завдання:
1. Організація та згуртованість у кожному класі та в школі фізкультурного активу, зміцнення його авторитету.
2. Надання колективу школярів ідейної спрямованості, розвиток у ньому критики та самокритики, формування високої вимогливості до себе та товаришів.
3. Перетворення колективу класу в природну та необхідну частину загальношкільного колективу.
4. Формування в колективі школярів такту, уміння застосовувати правильні форми впливу на своїх товаришів, включаючи й індивідуальний підхід до них.
Шляхиформування колективу:
1. Участь школярів у важливій для них сумісній діяльності (ігри, змагання тощо).
2. Створення системи перспективних ліній (вивчити якусь гру, засвоїти комплекс певних вправ, за якими будуть проводитись змагання, перемогти на першість школи, міста тощо).
3. Створення певних традицій (проведення "днів здоров'я", спортивних вечорів, або дотримання певних ритуалів проведення загальношкільних спортивних заходів, спортивна форма, емблема шкільного колективу тощо).
Правильна громадська думка класу та колективу школи може відігравати позитивну роль у вихованні учнів. Громадська думка - це не інструмент пригнічення особистості. Вона керує вчинками особистості не тому, що хтось скаже, а внаслідок прийняття норм колективу, які перетворюються в переконання особистості. Громадська думка виконує різноманітні функції: сприяє розширенню та закріпленню морального досвіду особистості, виконує для особистості, що розвивається, недостатність знань моральної поведінки (когнітивна функція); сприяє вихованню та самовихованню особистості, допомагаючи виробити їй об'єктивну самооцінку через здобрення або осуд її вчинків (виховна функція); сприяє виробленню певних еталонів поведінки, регулює вплив на особистість різних факторів соціального характеру (регулювальна функція); сприяє єдності дій членів учнівського колективу, коректує місце особистості в колективі (організаторська функція); здійснює функцію соціального контролю за поведінкою особистості (контрольна функція).

 

 








Дата добавления: 2016-02-27; просмотров: 946;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.