Основні складові і конструкції хроматографа

1. Джерело газоносія (блоки зі стисненим газом або генератор чистого газу). Як газовий носій застосовують: H2, He, Ar рідше CO2 і повітря.

2. Блок підготовки і стабілізації витрати газоносія. Це регулятор прямої дії – підтримує витрату газоносія. Іноді стабілізують витрату при декількох каналах, найчастіше 2.

3. Дозатор проби – пристрій, який дозволяє ввести в потік газу носія швидко ввести чітко визначити об’єм проби. Можуть бути ручні або автоматичні (мембранного або золотникового типу).

4. Хроматографічна колонка. Може бути декілька колонок. Це трубка з діаметром 2-6мм, довжиною від 10см до 10м. Може бути з латуні, скла, фторопласту, яка заповнена сорбентом. Як сорбент може бути різні сорти цеолітів, виплавлені спеціальні сорти глини, активоване вугілля.

5. Детектор – пристрій який фіксує по черговість виходу компонентів з колонки. Є близько 50 типів детекторів. Найбільш поширеним є детектор по тепло провідності. Принцип дії повністю співпадає з термокондуктометричним газоаналізаторм. В хроматографії такий детектор називають катарометром. Другий по поширенню це полум’яно-йонізаційний детектор – це детектор виключно для вуглеводних сполк. Водневе полум’я органічних сполук, що містить вуглець має слабку односторонню електричну провідність. На цьому базується принцип дії такого детектора. Він має надзвичайно високу чутливість і лінійність.

Вихідний сигнал з детекторів має форму піків. Час виходу піку дає нам інформацію що це за компонент.

Площа піків іноді її замінюють амплітудою піків дає інформацію про концентрацію кожного з компонентів. Сума площ піків рівна 1.

Реєструючий пристрій – зараз це мікропроцесорний засіб.

В певний момент часу в потік газоносія вводять чітко визначений об’єм проби. Цей об’єм проби починає переміщатися по шару сорбента газонасієм. Молекули з меншим діаметром складників проби швидше проникають в пори сорбенту і швидше з них виходять і на виході колонки вони вийдуть першими і за ними по черзі по мірі зростання розміру молекули вийдуть всі інші складові проби.

Вони зафіксуються детектором і після обробки можна одержати і кількісний склад проби. Чистота газу носія має бути дуже чистим.

 

---------------------------------------------------------------------------








Дата добавления: 2016-02-27; просмотров: 595;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.