Національна самосвідомість
Поняття нації.
У сучасному світі існують різні соціальні спільноти.
Соціальні спільноти — це відносно стійка сукупність людей, що має більш-менш однакові ознаками умов і способів життя, масової свідомості, спільність соціальних норм, ціннісних систем і інтересів.
Види спільнот: сім’я, рід, плем’я, класи, соціальна група, народності, нації, професійні спільноти, трудові колективи.
Етнос— стійка сукупність людей, що історично склалася на певній території, яка має загальні, відносно стабільні особливості мови, культури і психіки, а також усвідомлює свою єдність і відмінність від інших подібних утворень.
Нація — певна форма існування етносу, характерна для певного етапу історичного розвитку.
Нація— історично сформована спільнота людей, якій притаманні спільні економічне життя, мова, території, певні ознаки психології, які виявляються в особливостях її культури, мистецтва та побуту.
Національна самосвідомість
Національна самосвідомість — сукупність соціальних, моральних, політичних, економічних, естетичних, релігійних, філософських поглядів, що характеризують зміст, рівень і особливості духовного розвитку націй.
Національний інтерес — сукупність потреб і прагнень народів тієї чи іншої держави створити необхідні для себе життєві умови, усвідомлення свого суверенітету, встановлення взаємних відносин з народами інших країн.
Вивчаючи історію розвитку націй і народностей, виділяють такі процеси, як міжнаціональна диференціація і міжнаціональна інтеграція.
Міжнаціональна диференціація — це процес роз’єднання, розділення, протистояння різних націй, етносів, народів.
Міжнаціональна інтеграція— це процес поступового об’єднання різних етносів, народів і націй через сфери суспільного життя.
Дата добавления: 2015-12-01; просмотров: 845;