Побудова локальної повірочної схеми
Локальна повірочна схема наведена в графічній частині проекту.
Як робочі засоби вимірювальної техніки використовують стаціонарні твердоміри Віккерса, які повіряються методом прямих вимірювань,що не повинні перевищувати похибку = 2 . Як робочі еталони 2-го розряду застосовують набори мір твердості змінного складу типу МТВ, у яких кожна міра має одне постійне значення твердості. Робочі еталоні першого розряду
застосовують для передавання розміру одиниць твердості за шкалою Віккерса робочим еталонам 2-го розряду методом звіряння за допомогою компаратора . Як робочі еталоні 1-го розряду застосовують набори мір твердості змінного складу типу МТВ ,у яких кожна міра має одне постійне значення.
Державний первинний еталон застосовують для передавання розміру одиниць твердості за шкалою Віккерса робочим еталонам 1-го розряду методом опосередкованих вимірювань,похибка якого не повинна перевищувати = 4 . Державний еталон забезпечує відтворення одиниць твердості за шкалою Віккерса.
Висновки
У даному курсовому проекті складено метрологічне забезпечення приладу Віккерса для визначення твердості деталі « Шестерня епіциклічна». Деталь, шестерня епіциклічна є відповідальною деталлю, що працює в постійних температурних умовах і в процесі експлуатації деталь забезпечує високу твердість та опір спрацюванню поверхневого шару.
Вказаним вимогам задовольняє якісна легована конструкційна сталь, що відноситься до групи поліпшуваних, 38ХС. Сталь 38ХС має високу міцність, в’язкість, невисоку чутливість до концентраторів, напружень і підвищену прогартованість. А також, визначили що сталь 38ХС добре піддається обробці тиском, задовільно обробляється різанням.
Для визначення твердості деталі обраний стаціонарний твердомір Віккерса за ГОСТ 23677-79. Обрані умови навантаження , в якості індентора застосована чотиригранна алмазна піраміда.
Описана конструкція випробувального пристрою, наведена йго технічна характеристика, можливі неполадки та їх усунення.
Перед початком випробування здійснюється повірка приладу за мірними плитками, на відповідність, за точність вимірювання.
Підготовка пристрою полягає у: зовнішньому огляді, перевірки справності рукоятки, перевірка та встановлення конуса, у встановленні алмазного наконечника, опробування, встановлення навантаженя.
Для забезпечення точності вимірювань, прилад періодично піддається повірці.
Повірка приладу здійснюється відповідно до ГОСТ 8.398-80 «Методи і засоби повірки» і розроблена локально повірочна схема, складена за
ДСТУ 3870-99.
Дата добавления: 2016-01-26; просмотров: 892;