Забезпечення безпечної евакуації персоналу

 

Евакуювання людей під час пожежі - вимушене переміщування людей із зони можливого впливу небезпечних чинників пожежі.

Під час проведення евакуації та гасіння пожежі необхідно:

• з урахуванням обстановки, що склалася, визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи і виходи до безпечної зони у найкоротший термін;

• евакуацію людей слід починати з приміщення, у якому виникла пожежа, і суміжних з ним приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння;

• виставляти пости безпеки на входах у будівлі, щоб унеможливити повернення працівників до будівлі, де виникла пожежа;

• у разі гасіння слід намагатися в першу чергу забезпечити сприятливі умови для безпечної евакуації людей;

• утримуватися від відчинення вікон і дверей, а також від розбивання скла, в протилежному разі вогонь і дим поширяться до суміжних приміщень.

Залишаючи приміщення або будівлі, що постраждали від пожежі, потрібно зачинити за собою всі двері і вікна.

При виникненні пожежі вже на початковій стадії виділяється тепло, токсичні продукти згоряння, виникає можливість обвалення конструкцій. Тому при проектуванні будинків слід враховувати можливу необхідність евакуації людей. Безпека евакуації досягається тоді, коли тривалість евакуації людей з окремих приміщень і будинку в цілому менша критичної тривалості пожежі, яка становить небезпеку для людини. Критичною тривалістю пожежі вважається час досягнення небезпечних для людини температур і зменшення вмісту кисню у повітрі.

Евакуаційні шляхи - це шляхи, які ведуть до евакуаційних виходів і забезпечують безпеку людей протягом необхідного часу евакуації.

Не вважаються евакуаційними виходи, які пов’язані з механічним приводом (ліфти, ескалатори), сходи, які не розташовані у сходових клітках.

Виходи вважаються евакуаційними, якщо вони виводять з приміщення:

• першого поверху на двір безпосередньо або через коридор, вестибюль, сходи;

• будь-якого поверху, крім першого, в коридор, що веде на сходову клітку (у тому числі через хол): сходові клітки повинні мати вихід назовні безпосередньо або через вестибюль, відділений від прилеглих коридорів перегородками з дверима;

• у сусіднє приміщення на цьому самому поверсі, яке має виходи, вказані вище.

Запасний вихід - вихід, який задовольняє вимогам, що пред'являються до евакуаційних виходів, але у звичайних умовах не використовується, він може бути використаний лише у разі пожежі. Досвід свідчить про те, що при евакуації люди користуються тільки виходами, якими вони користувалися за нормальних умов і які їм добре відомі. Тому враховувати для евакуації запасний вихід не треба. Тепер поняття «запасний вихід» з норм виключено.

Другий вихід - вихід на зовнішні евакуаційні сходи, що відповідають певним вимогам за конструктивним виконанням. Другий вихід передбачається в тих випадках, коли, як за протяжністю шляхів евакуації, так і за пропускною спроможністю, досить одного евакуаційного виходу, а для гарантії безпеки людей потрібно не менш двох. Вихід на зовнішні евакуаційні сходи є, по суті, запасним виходом і в розрахунках евакуації не враховується. Враховуючи ненадійність цього виходу, норми проектування дозволяють його влаштування тільки у вигляді виключення, при цьому, в залежності від поверховості і призначення будівлі, обмежується кількість людей, що евакуюються. У громадських будівлях по зовнішніх сходах евакуація допускається тільки з приміщень другого поверху. У будівлях, пов'язаних з обслуговуванням учнів і хворих, людей похилого віку зовнішні сходи як другий евакуаційний вихід не передбачають.

 








Дата добавления: 2015-12-26; просмотров: 947;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.