Етапи та способи забезпечення якості електроенергії
Потрібна якість електроенергії у споживачів забезпечується комплексом заходів: організаційних, нормативно-методичних та технічних.
Забезпечення допустимих відхилень напруги основної частоти прямої послідовності залежить як від характеристики живлячої мережі, так і від ступеню впливу специфічних електроприймачів (зварювальні трансформатори, вентильні перетворювальні установки та ін.) на звичайні ЕП (рис. 10.6 ).
Сучасні синхронні генератори (СГ) виготовляють з низьким значенням коефіцієнту реактивної потужності , тобто на електростанціях номінальну напругу можна підтримувати тільки коли на 1 кВт потужності припадає не більше квар реактивної потужності. У більшості ЕП , тобто необхідно генерувати додаткову реактивну потужність (компенсувати реактивну потужність).
Поздовжній магнітний потік СГ (рис. 10.7 ) спрямований назустріч основному потоку ( обумовлений струмом навантаження). Це знижує основний потік до значення і отже, ЕРС генератора. Для забезпечення потрібного рівня напруги на затискачах генератора потрібно встановлювати компенсуючи пристрої (КП).
Рисунок 10.6. Вплив специфічних Рисунок 10.7. Спрощенні векторні
електроприймачів (ЕПс) на якість діаграми, що ілюструють вплив за-
електроенергії, що поступає до вантаження синхронного генерато-
звичайних електроприймачів (ЕП) ра по реактивній потужності на ЕРС
Забезпечення необхідних рівнів та відхилень напруги у споживачів за нормальних напруг джерел можливе за допомогою КП. При передачі потужності в мережі виникають втрати напруги . Для підтримки необхідного рівня напруги споживачів здійснюють регулювання напруги в електричних мережах та системах. З цією метою також використовують компенсацію реактивної потужності. Забезпечення нормативної якості напруги прямої послідовності основної частоти досягають: компенсацією реактивної потужності, регулюванням напруги, спеціальними засобами регулювання (симетрування напруг, зменшення вищих гармонік).
Дата добавления: 2015-12-22; просмотров: 1038;