Техніко-економічна ефективність компенсації реактивної
Потужності
Зменшення повних струмів при компенсації реактивної потужності
. ( )
Зниження струму в результаті компенсації особливо відчутне при невисоких .
Завдяки цьому вдається зменшити кількість трансформаторів, приблизно на 5...10% знизити капіталовкладення в системи електропостачання.
Зниження навантажних втрат активної потужності при компенсації реактивної можна визначити за формулою
. ( )
Залежність на рис. припускає, що . З неї видно, що «перекомпенсація” шкідлива, оскільки збільшуються втрати порівняно з їхнім можливим мінімумом при . У споживачів на шинах 6, 10 кВ в режимі максимальних навантажень спостерігається в середньому . Це означає, що близько 25% навантажних втрат на передачу реактивної потужності. На рис. 10.9 представлений графік реактивної потужності при її компенсації регульованою потужністю КП при її номінальному значенні .
Рисунок 10.8. Зміна втрат активної Рисунок 10.9. Річний графік
потужності в ЛЕП при встановленні реактивного навантаження при й
компенсуючого пристрою його компенсації
Зниження навантажних втрат реактивної потужності.
Аналогічно виразу ( ) маємо:
. ( )
В лініях живлячої мережі зазвичай , тому втрати реактивної потужності тут в декілька разів перевищує втрат активної потужності. В середньому . складає 9...10% сумарних навантажень енергосистеми, а – близько 50%.
Зниження втрат напруги в повітряних лініях та трансформаторах. Втрата напруги в повітряних лініях з урахуванням компенсації реактивної потужності
. ( )
Установка КП, знижуючи втрату напруги в лінії чи трансформаторі, підвищує напругу на приймальному кінці.
Отже, компенсація реактивної потужності підвищує технічний та економічний рівні спорудження та експлуатація електричних мереж та систем. Споживачі отримують не більше 30% потрібної реактивної потужності від електростанцій, решту – від КП та інших джерел (зарядна потужність ліній та ін.)
Дата добавления: 2015-12-22; просмотров: 825;