Біржовий бюлетень та біржові накази

Сучасний інвестор має можливість давати найрізноманітніші доручення своєму брокеру щодо укладення угод з цінними паперами, що котируються на біржі. Заявки подаються або напередодні, або в процесі біржового торгу. Наказ, оформлений у формі заявки, - це конкретна інструкція клієнта через брокера, що надходить до місця торгівлі.

Заявку (замовлення) може оформити будь-яка фізична або юридична особа (клієнт), яка уклала договір з брокером про те, щоб представити дане замовлення на біржі.

За часом дії заявки класифікуються на наказ, який чинний один день; до моменту виконання наказу або закінчення терміну - відкритий наказ; на момент відкриття або закриття біржі.

Заявки, що підлягають виконанню протягом дня, а також усі накази, у яких термін не зазначений, у світовій практиці вважаються денними. На відміну від денних, відкриті заявки залишаються чинни­ми доти, доки вони не виконані або скасовані.

Накази класифікуються за типом:

• ринковий наказ;

• наказ, обмежений умовами (лімітний);

• "стоп-замовлення" (буферний).

Якщо клієнт хоче купити цінні папери для інве­стицій, тобто збільшити капітал протягом тривалого періоду, а по­точна ціна не є істотним чинником, то заявка містить ринковий наказ.

Клієнт, що має короткострокову мету і бажає одержати прибуток від перепродажу цінних паперів, встановлює ціновий ліміт, тобто ціну, за якою повинна відбутися угода, якщо брокер не зможе одержати кращу. В цьому разі він пропонує брокеру купити цінні папери за фіксованим курсом або нижчим або продати цінні папери за фіксованим курсом або вищим. Навряд чи такі замовлення будуть здійснюватися відразу ж після прибуття на біржу, тому їх заносять у книгу "ліміт замовлень".

Наказ, що містить "стоп-замовлення", дає можливість зупинити торгівлю цінними паперами клієнта, як тільки їхня ціна виходить за визначений інтервал.

Виконання заявок здійснюється в процесі біржового торгу. Існують певні особливості, що відрізняють процес виконання заявок під час біржової сесії від біржового обороту. До них відноситься той факт, що на головних біржах світу угоди в основному здійснюються з цінними паперами, які пройшли процедуру лістингу.

Кожна фондова біржа публікує в засобах інформа­ції таблицю курсів цінних паперів або офіційний бю­летень, де зазначаються відомості про вид і кіль­кість цінних паперів, що котируються.

Біржові котирування відображаються на біржово­му табло та в біржовому бюлетені. На вітчизняних біржах бюлетень видається інформаційним бюро бірж і біржовим посередникам (брокерам) за трид­цять хвилин до початку біржових торгів. Брокери надають бюлетень своїм клієнтам за додаткову плату, яка встановлюється за домовленіс­тю за один біржовий аркуш.

За 24 години до початку торгів біржовий бюлетень вивішують у будинку біржі для ознайомлення.

Бюлетень, як правило, включає дві частини:

- по-перше, стовпчики, де містяться стандартні дані по всіх цінних паперах, які котируються на даній біржі;

- по-друге, додаток, де за допомогою спеціальних позначень наведені індивідуальні характеристики котированих фондових цінностей.

Вітчизняний біржовий бюлетень містить такі позиції:

порядковий номер
номер брокерської контори, яка виставила цінні папери
назва цінного паперу (товару)
одиниця вимірювання кількості цінних паперів (товару)
розмір мінімальної партії товару (пакета цінних паперів)
валюта, в якій оплачується товар (цінні папери)
ціна за одиницю фондової цінності
термін поставки товару, цінного паперу
умови оплати фондової цінності
номер біржового товару, за яким його виставлено

Структура біржового бюлетеня може відображати­ся за допомогою біржового табло.








Дата добавления: 2015-12-22; просмотров: 1020;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.