Момент сили на обертання, Н м
Потужність на одній лопатці, кВт:
(4.51)
Повна потужність з урахуванням кількості лопаток Z, що одночасно діють у суміші,
Рпер= Р1 Z.
Отже, розглянутий підхід і формули (4.48) – (4.51) з певними припущеннями дають змогу визначити силу опору і потужність з урахуванням інерційних сил.
Цей підхід ураховує один (можливо, головний) вид опору, що виникає під час руху лопатки в суміші.
Другий підхід ґрунтується па врахуванні опору також у вигляді одного коефіцієнта q, проте на відміну від коефіцієнта с (див. (4.50)) вій має розмірність.
Значення сили d F, що діє на елементарну площадку лопатки, залежить від
коефіцієнта q, проекції ширини лопатки b на площу, перпендикулярну до напряму обертання, і радіуса r від центра обертання лопатки до точки прикладання сили:
d F=qbdr.
Фізичний зміст коефіцієнта q полягає в тому, що він визначає ефективне напруження в паскалях (Па), яке потрібно створити для необоротного деформування (перемішування) суміші. Коефіцієнт q можна подати як питому роботу деформування одиниці об'єму суміші, H/м2
q=A/V
де А - робота, що виконує лопатка під час руху в суміші, Дж; V - об'єм, що деформується, м3.
Дослідженнями К. М. Корольова встановлено, що коефіцієнт опору залежить від складу суміші, кількості в ній води і швидкості руху лопаток (табл. 4.12).
За відомого значення коефіцієнта опору момент сили на обертання, Н м:
Якщо змішувач має однакові відстані лопаток від центра обертання до своїх зовнішніх кромок, то потужність, кВт,
(4.52)
Таблиця 4.12. Коефіцієнти опору,кПа, при швидкості руку в суміші v =1,8..2,0м/с
де w - кутова швидкість лопатевого вала рад/с; z — кількість лопаток; j — ступінь заповнення змішувача; h — ККД приводу.
Якщо лопатки розміщені на різних радіусах і під різними кутами, то потужність двигуна, кВт,
(4.53)
де b1,..., bi — проекції ширини відповідних лопаток на радіус, м; riвн,....riзов, r1вн…..rшвн - радіуси відповідно зовнішніх і внутрішніх кромок лопаток, м.
Ці два підходи до визначення сил опору й потужності у своїх залежностях
(4.48) — (4.53) не враховують фізико-механічних властивостей переміщуваних
матеріалів, за винятком щільності та інтегрального коефіцієнта опору q. Oчевидно, що в загальному випадку потужність є функцією більшої кількості параметрів:
Р = f(p,sV,V0,v0,d,m,g), (4.54)
де крім уже відомих параметрів важливими є також динамічна в'язкість m, швидкість звуку в суміші v0, Діаметр лопатей d, прискорення вільного піднімання g.
Подання функціональної залежності (4 54) в аналітичному вигляді як рівняння руху є завданням дуже складним, оскільки фізико-механічні характеристики сумішей змінюються у процесі перемішування і нелінійно залежать від робочих параметрів. Через це рівняння руху доцільно подавати в критеріальній формі на основі теорії подібності з використанням принципів моделювання.
Виходячи із загального уявлення, що будівельні розчини та суміші належать Д грубодисіїерсиих і в'язкоиластичних матеріалів, залежність (4.54) можна виразити через такі критерії:
P=f(Re, Fr, Be, We), (4.55)
де Re, Fг, Ве, Wе - відповідно критерії Рейнольдса, Фруда, Берстоу і Вебера.
Критерій Рейиольдса враховує вплив сил внутрішнього тертя, критерій Фруда — сил тяжіння, а критерії Берстоу і Вебера - стискання рідини і поверхневий натяг. Щодо процесу перемішування, то найвпливовішими є критерії Рейиольдса і Фруда.
Відносно енергії, яка йде на подолання сил, можна застосувати критерій Ейлера Еu, що враховує сили лобового тиску. Тоді ці критерії з урахуванням їх відношення до сил інерції об'єднують у критеріальне рівняння, яке описує процес взаємодії робочого органа із середовищем:
Еu= k(Re)x (Fr)y, (4.56)
де k— коефіцієнт подібності; х, у - показники степеня, що визначають частку виливу того чи іншого критерію. Критеріальне рівняння (4.56), перетворене для змішувачів має такий вигляд:
(4.57)
де Р — потужність, яка потрібна для перемішування компонентів суміші, кВт; р — густина суміші, кг/м3; n — частота обертання вала, об/с; d — діаметр лопаті, м; m — ефективна в'язкість суміші, Па c.
Із рівняння (4.57) маємо вираз для визначення потужності:
Для визначення показників х і у потрібно експериментально їх встановити для будь-яких двох основ. Так, дослідами встановлено показники степенів для потужності двовальних горизонтальних бетонозмішувачів, що змінюються пропорційно n-0.3 і mc0.7 . Тоді формула для потужності з урахуванням виконаних дослідів матиме вигляд
(4.58)
де L — довжина лопатевих валів, м; j — коефіцієнт заповнення. Отже, кожний із трьох розглянутих підходів дає змогу визначити потужність на виконання технологічного процесу перемішування суміші. Застосування тієї чи іншої формули залежить від знання вхідних параметрів, поглядів на процес та ін.
Портальний віброгазобетонозмішувач (рис. 4.51) застосовують для приготування газобетонних суспензій при виробництві ніздрюватих бетонів, оскільки виготовлену масу потрібно швидко вкласти у форму, не зупиняючи процес перемішування, — технологія приготування легких бетонів відрізняється від технології приготування сумішей на важких заповнювачах. На порталі 10, що рухається рейковим шляхом за допомогою приводів 1, на пружних підвісках 3 встановлений бункер 5, на якому закріплені вібратори 9, що надають йому високочастотних коливань. У бункері розміщений вертикальний вал 6 із нижнім приводом, що складається з двигуна і конічного редуктора 11. На вал 6 надітий захисний порожнистий стакан 8, з'єднаний гумовим фланцем з днищем. До верхнього фланця вала 6 кріпиться труба, що вільно охоплює стакан 8, до якого прикріплені змішувальні лопаті 7. Така система дає змогу захистити підшипники й редуктор від проникнення в них агресивної суміші. Компоненти перемішуються при сумісній дії вібрації і лопатей на суміш. Для підвищення інтенсивності перемішування до внутрішніх стінок бункера прикріплені відбійні лопаті 4.
Шлам і воду у бункер змішувача подають крізь лійки, розміщені в кришці. Шлам з водою перемішують приблизно 60 с, після чого в суміш вводять алюмінієву суспензію. Одночасно з перемішуванням агрегат пересувається до форми. Через зливні патрубки 2 газобетонна суміш виходить у лотоки — гасники швидкості 13 і далі крізь отвори в днищі лотоків до форми. На патрубки 2 надіті гумові рукава — заслінки. Пневмоциліндр 12 через систему важелів та обойму стискує рукава, закриваючи в такий спосіб вихід суміші.
Для приготування бетонних сумішей з легкими заповнювачами (керамзитом, пемзою тощо) застосовують бігункові змішувачі, які одночасно з перемішуванням частково подрібнюють керамзит, що сприяє щільнішому компонуванню зерен заповнювача та забезпечує приготування бетонів високої якості.
Керамзитозмішувач (рис. 4.52) має вигляд рами 3, на якій установлена чаша 5, футерована із середини замінними плитами 4. Суміш перемішується решітчастими котлами, які складаються з дисків 6 і стрижнів 7. До вертикального вала шарнірно прикріплені водила із закріпленими в них осями 12 з котками.
При обертанні вертикального вала 15, привід якого здійснюється двигуном 1, через редуктор 2 і конічну пару зубчастих коліс 16, котки перекочуються по колу і одночасно обертаються навколо горизонтальних осей.
Рис. 4.51. Портальний віброгазобстоиозмішувач
Рис. 4.52. Керамзитозмішувач
Для переміщення суміші в зону дії котків передбачені лопаті 14. Зазор між днищем і котками регулюється болтовим фіксатором 9. Вода подається у змішувач кільцевою перфорованою трубою 8, а сухі компоненти — крізь отвір 11 у кришці змішувача. Готова суміш вивантажується через донний люк, що закривається затвором за допомогою пневмоциліндра 13.
Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 677;