Організаційні компоненти ІС
Виділення організаційних компонентів в самостійний напрям зумовлюється особливою значущістю людського фактора (персоналу) в успішному функціонуванні ІС. Перш ніж впроваджувати систему обробки даних, що дорого коштує, повинна бути проведена величезна робота по упорядкуванню і вдосконаленню організаційної структури об'єкта; в іншому випадку ефективність ІС буде низкой. Головна проблема при цьому полягає у виявленні міри відповідності існуючих функцій управління і організаційної структури, що реалізовує ці функції і стратегію розвитку фірми. Засобами досягнення мети - вдосконалення організаційних структур є різні методи моделювання.
Під організаційними компонентами ІС розуміється сукупність методів і засобів, що дозволяють удосконалити організаційну структуру об'єктів і управлінські функції, що виконуються структурними підрозділами; визначити штатний розклад і чисельний склад кожного структурного підрозділу; розробити посадові інструкції персоналу управління в умовах функціонування СОД.
Впровадження інформаційних систем сприяє вдосконаленню організаційних структур, оскільки передбачає визначення розрахункової, тобто науково-обгрунтованої, чисельності апарату управління по структурних підрозділах з обов'язковим розв'язанням таких проблем, як:
• достовірне віднесення кожного працівника до відповідного структурного підрозділу (відділу, бюро і т.д.);
• встановлення чітких службових обов'язків кожного працівника в межах підрозділу, в якому він працює. При цьому визначення кола обов'язків передбачає, що обов'язки працівників, що займають ту або іншу посаду, не залежать від конкретної особи, їх що виконує, і сукупність спільних обов'язків повинна гарантувати їх несуперечність і можливість досягнення загального результату;
• визначення нормального завантаження працівника роботою, що доручається йому протягом дня і на календарний період;
• розробка посадових інструкцій персоналу в умовах функціонування СОД, зокрема в умовах аварійних ситуацій.
1.4. Послідовність розробки ІС
Початковим матеріалом проектування ІС служать результати аналізу об'єкта управління, які дозволяють передусім визначити функції системи управління і задачі, що вирішуються в кожній з них за допомогою системи обробки даних.
Виходячи з функціональної структури визначаються або розробляються математичні моделі і алгоритми, що застосовуються для реалізації функціональних підсистем. Далі визначається склад необхідної інформації, способи її організації, здійснюється вибір або розробка необхідного програмного і технічного забезпечення, уточнюються організаційні і функціональні обов'язки персоналу. Правове забезпечення закріпляє правила взаємодії елементів організаційної структури управління в умовах функціонування ІС.
Дата добавления: 2015-11-26; просмотров: 1310;