Процес маркетингової ревізії
Для проведення ревізії розробляються запитальник і бланк ревізії. Структура ревізії може бути різною. Наприклад, наступний типовий план:
I. Ревізія маркетингового середовища:
- ревізія макросередовища (демографічних, економічних, природних, науково-технічних, політичних, правових факторів і факторів культурного розвитку);
- ревізія мікросередовища (покупців, конкурентів, збутових посередників, постачальників, рекламних і маркетингових організацій, контактних аудиторій).
II. Ревізія стратегії маркетингу (програми діяльності фірми, завдань і цілей маркетингу, його стратегічних напрямів).
III. Ревізія організації служби маркетингу (формальної структури, функціональної ефективності, ефективності взаємодії).
IV. Ревізія систем маркетингу (системи маркетингової інформації, планування маркетингу, маркетингового контролю, розробки нових товарів).
V. Ревізія результативності маркетингу (прибутковості та ефективності витрат).
VI. Ревізія функціональних складових маркетингу - комплексу маркетингу (товарної, цінової, збутової політики, реклами і стимулювання збуту, кадрової політики).
Маркетолог Келер пропонує вдосконалену систему маркетингової ревізії - аудітінг, яка основний акцент робить не стільки на кількісні, скільки на якісні показники роботи фірми і включає контроль якості інформації, яка поступає, контроль якості стратегічних напрямків і цільових завдань, а також контроль ефективності важелів маркетингового впливу на ринок.
Концепція, розроблена німецькими економістами Нішлаг, Діхтелом і Херштеном, також визначає дві області маркетингового контролю: маркетинговий контроль, орієнтований на результати, і маркетинговий аудит, що передбачає постійний контроль та аналіз якісних сторін діяльності фірми.
Ця система включає контроль:
• основних гіпотез і прогнозів про закономірності і структурах розвитку маркетингової макро-і мікросередовища;
• цілей і стратегічних напрямків діяльності фірми, їх адекватності вимогам ринку і можливостей самої фірми;
• ефективності маркетингової діяльності фірми, комплексу маркетингу та маркетингового бюджету;
• організації (організаційних структур фірми і правил їх побудови), а також системи та ефективності методів отримання маркетингової інформації.
Дата добавления: 2015-12-11; просмотров: 585;