МАТЕРІАЛЬНА КОНСТРУКЦІЯ
Книжкові видання.Це найпоширеніший вид друкованої продукції, що складає основний предмет діяльності переважної більшості видавництв. Являють собою неперіодичні видання у вигляді скріплених у корінці друкованих аркушів (кодексу), обтягнутих оправою або обкладинкою.
Журнальні видання.Періодичні ілюстровані видання кодексного типу певного формату і обсягу, що містять у собі відповідну кількість оригінальних творів, рефератів і документів, об'єднаних певним тематичним змістом.
Газетні видання.Періодичні ілюстровані видання у вигляді одного або декількох, як правило, не зшитих аркушів паперу, що містять різножанрові, специфічні для журналістики, матеріали інформаційного й аналітичного характеру. Мають свою розвинуту типологію.
Буклетні видання.Переважно багатокольорові аркушеві друки, складені в два або декілька згинів. До такого виду друкованої продукції найчастіше звертаються туристичні агенції, виробники промислових і продовольчих товарів, організації та установи в період відзначень ювілеїв, подій чи проведення інших знакових заходів.
До блока видавничої продукції за ознакою матеріальної конструкції слід віднести: плакат, карткове видання, поштова картка, комбіноване видання, комплектне видання, книжка-іграшка.
Електронні видання.Нині цивілізоване суспільство переживає інформаційну революцію, головним чинником якої є стрімкий розвиток комп'ютерних мереж. З кожним роком зростає ринок електронних видань у різних їх форматах — як для мобільних платформ, так і для стаціонарних комп'ютерів. Електронні видання — це видання у вигляді електронних даних, що мають вихідні відомості, містять призначену для поширення в незмінному вигляді інформацію, яка пройшла редакційно-видавниче опрацювання.
МОВНА ОЗНАКА
Одна з характерних ознак видання — мовна. У цій групі розрізняють:
• оригінальні видання (містять оригінальний твір і вийшли мовою оригіналу);
• перекладні видання (містять твір або збірку творів, перекладені з іноземної мови мовою національності, якій адресується видання);
• багатомовні видання (текст повністю або частково публікується кількома мовами);
• паралельні видання (окремі видання, випущені в ідентичному оформленні, але в перекладі іншою мовою);
• видання з паралельним текстом (текст твору надрукований двома мовами — оригінальною і в перекладі на одну з іноземних).
ФОРМАТ
Мініатюрні видання.Випускаються нестандартними форматами. Відповідно до світової книговидавничої практики, такими книгами прийнято вважати видання, висота і ширина яких — менше 80 мм, у Росії — в межах 100 мм. Найменша на Земній кулі книга — українська. Її створив київський майстер Микола Сядристий: його "Кобзар", скріплений звичайною павутиною, має розмір 0,6 кв. мм. Перегортати її можна кінчиком загостреної волосинки, а прочитати — з допомогою мікроскопа. Мініатюрна книга, як вид видання, особливо популярна серед бібліофілів.
Кишенькові видання.Малоформатні видання, якими можна зручно користуватися в похідних умовах.
Фоліанти.На противагу мініатюрним, ці видаються великого розміру і обсягу, нерідко в половину паперового аркуша.
Дата добавления: 2015-12-08; просмотров: 1905;