Конструкція і робота мартенівської печі

У фасонно-сталеливарних цехах машинобудівних заводів застосовуються мартенівські печі ємності звичайно до 50т і рідше до 100т.

Як паливо застосовують мазут, генераторний чи газ природний. Плавка ведеться звичайно скрапом-процесом; сталевий і чавунний чи брухт передільний чавун. Через різносортности брухт застосовують основний процес - футерівка поду з магнезитової цегли. Кисла футерівка (з динасової цегли) для виробництва сталевого фасонного лиття не застосовується.

КОНСТРУКЦІЯ (Мал.6.14):

1-каркас,

2 - робоча площадка,

3 - передня стінка,

4 - робочі вікна (3шт.до75т),

5 - задня стінка,

6 - випускний отвір,

7 - свод,

8 - голівки перемінні,

9 - регенератори, 10 - димар.

Характеристика печі

1) Під викладається на подових сталевих аркушах каркаса, на сталеві аркуші укладається 2-3 шаруючи листового азбесту, кладка з теплоізоляції цегли - легковагого чи шамоту трепельного товщина 65-130 мм., шамотна цегла з ухилом убік випускного отвору від передньої і торцевої стін (4-6о), 360-450 мм кладка з магнезитової (динасової) цегли, наварка з магнезитового порошку (меленого кварцу), товщиною 100-300мм. Товщина пода складається до 500 мм - для 50-тонної печі, 1000мм - 100т.

2) Передня стінка має не великий нахил убік робочої площадки. Робочі вікна виконують з розширенням прорізів усередину печі. Товщина стінки на рівні порога робочих вікон складає 650-800мм. Робочі вікна зовні забезпечуються охолоджуваними водою звареними рамами.

3) Задня стінка робиться похилої для зручності заправлення укосів під кутом 45-48о. Випускний отвір виконується діаметром 150мм, жолоб іноді роблять приставним.

4) Свод робочого простору - найбільш відповідальна частина печі. Стійкістю зводу визначають тривалість роботи печі:

динасових зводів - 200 і більш плавок, хромомагнезитових - до 800.

5) Голівки мартенівської печі відіграють важливу роль у процесі горіння палива. Конструкція голівки повинна забезпечити настильний і твердий смолоскип полум'я: коливання племені і відривши його від ванни печі погіршує теплову роботу печі. Нормально смолоскип полум'я повинний закінчуватися напроти останнього вікна робочого простору.

Для збільшення терміну служби голівки конструюють з водяним охолодженням.

6) Шлаковики являють собою камери, розташовані під голівками. Прольоти голівок з'єднуються з вертикальними каналами, що проходять крізь отвори шлаковиків. Продукти горіння при виході з каналу в камеру шлаковика утрачають швидкість і повертаються під кутом 90о. При цьому з них осідають пил, дрібні частки шлаку, оксидів металу і т.д.

7) Регенератори з вертикальним рухом газів. Високі насадки 4-6м. Регенератори поглиблюються нижче рівня землі і повинні захищатися від ґрунтових вод насадками зі сталевих аркушів.

8) Перекладні пристрої. Піднасадочний простір регенераторів з'єднується з димоходами, що періодично повідомляються те з димарем, то з атмосферним чи повітрям з газопроводом. Для зміни руху газів служить система перекладних клапанів.








Дата добавления: 2015-12-08; просмотров: 1174;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.