Визначення інформаційно-консультативної діяльності

 

В США консультації визначають як "допомога працівникам для поліпшення їхнього життя шляхом навчання, в якому використовуються наукові знання, спрямовані на їхні нестатки і потреби".

Є безліч визначень управлінського консультування. Можна виділити два основні підходи до консультування.

У першому випадку використовується широкий функціональний погляд на процес консультування як форму надання допомоги відносно змісту, процесу або структури завдання чи серії завдань, при якій консультант сам не відповідає за виконання завдання, але допомагає тим, хто за це несе відповідальність.

Другий підхід розглядає консультування як діяльність спеціальних професійних служб, які згідно укладених з організаціями контрактів, надають їм послуги за допомогою спеціально навчених і кваліфікованих осіб, що допомагають організації-замовникові виявити управлінські проблеми, проаналізувати їх, і надати рекомендації щодо вирішення, сприяють, за необхідності, виконанню рішень.

Вищезазначені підходи вважаються взаємодоповнюючими. Зокрема, Європейська Федерація асоціацій консультантів з економіки і управління (ФЕАКО) дає наступне визначення: "Менеджмент-консалтинг полягає в наданні незалежних порад і допомоги з питань управління, включаючи визначення і оцінку проблем і/або можливостей, рекомендацію відповідних заходів і допомогу в їх реалізації".

Такого ж визначення дотримується Американська Асоціація консультантів з економіки і управління (ACME) і Інститут менеджмент-консультантів (IMC).

В нашій країні за радянських часів це називалося "впровадженням науки у виробництво". Проте консалтинг – це поняття ринкової економіки, отже, і відрізняється від науково-впроваджувальної діяльності так само, як ринкова економіка відрізняється від планово-централізованої. Якщо на початку 1980-х рр. серед функцій інформаційно-консультативної діяльності містилися тільки принципи, що стосуються професійних характеристик консалтингових послуг, то у міру просування до ринкової економіки вони доповнювалися характеристиками консалтингу як підприємницької діяльності.

З метою повного розкриття поняття інформаційно-консультативної діяльності, доцільно розгляниту і проаналізувати зміни існуючих формулювань консультування, що наведені в таблиці 2.

 

Таблиця.2 Зміни існуючих формулювань консультування
№ з/п Визначення Автор
1. Консультування – висококваліфікована допомога керівникам, спрямована на підвищення роботи організацій, яка надається неза-лежними (що не входять до їх складу) експертами, що спеціалізу-ються у певній області Чакыров К.Л. [ ]
2. Консультування – різновид експертної допомоги керівникам орга-нізації у справі вирішення завдань перебудови управління в зов-нішніх і внутрішніх умовах, що змінюються Рапопорт В.Ш. [ ]
3. Консультування – певним чином організований процес взаємодії між консультантом і персоналом підприємства (організації), ре-зультатом якого є здійснювана в ньому організаційна зміна або проект його впровадження Основные положения программы АН СССР [ ]
4. Консультування – це діяльність і професія, його змістом є допо-мога керівникам у вирішенні їх проблем і у впровадженні досяг-нень науки і передового досвіду Юксвярав Р.К. [ ]
5. Консультування – ефективна форма раціоналізації управління виробництвом на основі використання науки і передового досвіду Елмашев О.К. [ ]
6. Бізнес-консалтинг – забезпечення клієнта спеціалізованим досві-дом, методологією, технікою поведінки, професійними навичками або іншими ресурсами, що допомагають йому в оптимізації фіна-нсово-економічного стану, що склався на підприємстві (організа-ції), у рамках діючої нормативно-законодавчої бази Укрконсалтинг [ ]
7. Консультування – це сервіс, що забезпечує клієнта незалежною і об'єктивною порадою, і що надається спеціалізованою компанією або фахівцем для ідентифікації і аналізу управлінських проблем і можливостей компанії-клієнта. Саврук А.П. [58 ]

 

Найбільш таким, що широко відбиває сутність сучасної консультаційної діяльності, можна вважати таке визначення:

 
 

 

 


Доповнивши це визначення освітньою сутністю консультування, що відзначена багатьма авторами, можна отримати таке уточнене формулювання сутності консалтингу:

 


Слід також відзначити професійність консалтингової діяльності, оскільки вона є самостійним і основним елементом інфраструктури ринкової економіки.

 

 

 


Перераховані формулювання не дають підстав узяти якесь з них за зразок, оскільки кожне з них фіксує лише певну сторону консалтингової діяльності. Тому симбіоз формулювань консалтингової діяльності як специфічної форми діяльності може дати повніше і системніше визначення.

На основі проведеного аналізу існуючих формулювань управлінського консультування і аналізу сьогоднішнього стану ринку консалтингових послуг, пропонується таке визначення консалтинговій діяльності:

 

Консалтинг необхідний підприємству для того, щоб отримати об'єктивну оцінку і характеристику будь-яких процесів діяльності або системи управління в цілому.

Так як консультант не залежить від внутрішньої структури організації, він здатний провести незалежне дослідження і надати рекомендації з реорганізації процесів або виявити вузькі місця управління та додаткові можливості для розвитку бізнесу.








Дата добавления: 2015-10-26; просмотров: 817;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.