Нормування оборотних коштів
В умовах ринку, коли підприємства знаходяться на повному самофінансуванні, оптимальне визначення потреби в оборотних коштах має особливе значення, тому що йдеться про економію виробничих ресурсів.
Процес розроблення економічно обґрунтованих величин оборотних коштів, необхідних для нормальної роботи підприємства, називається нормуванням оборотних коштів. Цей процес полягає у визначенні сум оборотних коштів, необхідних для утворення постійних мінімальних і в той же час достатніх запасів матеріальних цінностей, незнижуваних залишків незавершеного виробництва й інших оборотних коштів.
Нормують оборотні кошти у виробничих запасах, незавершеному виробництві, залишках готової продукції на складах підприємства. Ця частина елементів оборотних коштів називається нормованою, інші оборотні кошти називаються ненормованими.
У процесі нормування оборотних коштів визначають норму й норматив оборотних коштів.
Норми оборотних коштів характеризують мінімальні запаси товарно-матеріальних цінностей на підприємстві й розраховуються в днях запасу, нормах запасу деталей, гривень на розрахункову одиницю.
Норматив оборотних коштів являє собою добуток норми оборотних коштів на той показник, норма якого визначена.
Нормування оборотних коштів являє собою суму
, (3.12)
де - нормування виробничих запасів;
- нормування незавершеного виробництва;
- нормування запасів готової продукції.
Рис.3.5 Ремонт залізничного шляхопроводу на ст. Гребінка Південо-західної залізниці. Вересень 2006 р.
Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 689;