Визначення розрахункової швидкості розпуску составу. Лекція №7. Визначення розрахункової швидкості розпуску составу та потенційної переробної спроможності сортувальної гірки.

Лекція №7. Визначення розрахункової швидкості розпуску составу та потенційної переробної спроможності сортувальної гірки.

Визначення розрахункової швидкості розпуску составу

Наявність на розподільних елементах резерву інтервалу свідчить про можливість підвищення швидкості розпуску. З підвищенням швидкості розпуску зменшується резерв інтервалу на окремому елементі. У загальному випадку залежність має приведений на рис. 7.1 вигляд. Швидкість розпуску, яка відповідає умові , являє собою найбільшу можливу розрахункову швидкість розпуску Vор. При має місце , тобто розмежування відчепів неможливе.

Розрахунок можна виконати виходячи з того, що на величину може бути зменшений інтервал відриву Іо (рис. 6.6), мінімальна величина якого може становить:

,

або з урахуванням (6.3)

. (7.1)

Враховуючи, що , з (7.1) отримаємо

. (7.2)

Приймаючи до уваги, що

,

,

вираз (7.2) можемо записати у вигляді

, (7.3)

де tзан1- тривалість заняття розподільного елемента першим відчепом у парі;

Dt - диф, тобто різниця тривалості скочування від ВГ до розподільного елемента першого і другого відчепів у парі.

Слід підкреслити, що вирази (7.2), (7.3) для розрахунку Vор є приблизними у зв’язку з наступним. По-перше, величини TE, TG, , , постають в розрахунках як детерміновані, а в дійсності залежать від Vо, яка підлягає визначенню.

По-друге, вказані параметри отримані для деякого довільного режиму гальмування відчепів. Очевидно, що зміна режиму гальмування (з дотриманням встановлених обмежень швидкості руху, потужності гальмових засобів) приводить до зміни параметрів і Vор. Точну величину Vор для окремого розподільного елемента можна отримати ітераційним рішенням системи рівнянь:

(7.4)

де Vоз - швидкість розпуску, яка задається при ітераційних розрахунках.

Залежність Vор = f(Vоз) являє собою функцію (7.3), елементи якої визначаються при Vоз і оптимальних для розподілу відчепів режимах гальмування. Графічна інтерпретація рішення системи (7.4) приведена на рис. 7.2.

Оскільки умови розмежування відчепів на окремих розподільних елементах відрізняються, кожен з них має відповідну величину Vорі . Крім того, при розформуванні составів окремі стрілочні переводи мають різну частоту їх переведення між суміжними відчепами, яку можна характеризувати відповідною ймовірністю Рі ції події. Зважаючи на ці обставини, максимальну можливу швидкість розпуску в цілому для гірки для її оцінки можна розрахувати як математичне очікування окремих величин Vорі , тобто:

. (7.5)

Величини Pі можуть бути розраховані на підставі даних кількості вагонів (відчепів), що слідують на кожну сортувальну колію згідно з викладеною в [3] методикою. При відсутності таких даних величина Pі для окремого стрілочного переводу може бути розрахована з умови рівномірного потоку відчепів на кожну сортувальну колію:

,

де mл , mп - кількість сортувальних колій, які примикають відповідно до лівого і правого відхилення стрілочного перевода;

mc - загальна кількість сортувальних колій.








Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 602;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.