Шляхи і умови забезпечення ефективності процесу морального виховання школярів.

1. Високий рівень навчання. Присвоєння суспільного досвіду моральних відносин, а також формування в єдності моральної свідомості, почуттів та поведінки людини, вимагає високого рівня навчання, яке підводить учнів до усвідомлення моральних норм, принципів моралі, критеріїв добра і зла.

2. Оптимальний рівень розвитку дитячого і педагогічного колективу. Цілеспрямована діяльність цілісного педагогічного колективу, яка спільним фронтом вирішує складні завдання морального виховання, створює можливості загальної системи морального виховання у школі, в органах самоуправління, наближаючи тим самим їх до самовиховання.

3. Планомірність і узгодженість виховної роботи у різних її ланках. Цей процес не повинен бути стихійним, його потрібно планувати, програмувати відповідно до ідеальної моделі моральної особистості. Планомірність забезпечує перспективу в роботі з відповідним колективом та окремими учнями, вибір ведучої ланки у формуванні моральної направленості даного колективу. Планомірність забезпечує безперервність процесу морального виховання, ускладнення його завдань, поглиблення змісту.

4. Позитивна емоційна атмосфера життя та діяльності школи, в якій виховується учень.

5. Дотримання загального порядку життя дітей. Ця умова визначає собою процес становлення моральної поведінки школяра, а особливо моральних звичок.

6. Цілеспрямована система роботи з даного питання в позакласний час (читацькі конференції з літературних творів)

 








Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 457;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.