Особливості обліку отриманняздобуття інвестицій в іноземній валюті

 

У бухгалтерському обліку існують наступні особливості обліку отримання інвестицій в іноземній валюті:

- облікурахування статутного капіталу починається з дати державної реєстрації підприємства;

- статутний фондфундація підприємства зіз іноземними інвестиціями формується за курсом, зафіксованим в засновницькомуустановчому договорі;

- урахуванні розмір статутного капіталу підлягає оцінці в грошовій одиниці України за курсом НБУ на дату здійснення операцій і не підлягає подальшому перерахунку у зв'язку із зміною курсу іноземних валют;

- датою виникнення заборгованості іноземних інвесторів єз'являється,являється дата підписання засновницькогоустановчого договору.

Внески до статутного фонду засновником–нерезидентом можуть здійснюватися шляхом внесення до статутного фонду основних засобів (нематеріальних активів, запасів), а також шляхом перерахування валютних коштів на рахуноклічбу підприємства. Особливу увагу при цьому слід приділитизвернути перерахунку заборгованості засновників–нерезидентів по внесках до статутного фонду у зв'язку із зміною валютного курсу.

У бухгалтерському облікуурахуванні заборгованість засновників може мати різний характервдачу:

1) у випадку якщо очікується внесення до статутного фонду основних засобів (нематеріальних активів , запасів), заборгованість засновників відноситься до немонетарної, і отже, перерахунку не підлягає;

2) у випадку якщо очікується отриманняздобуття на рахуноклічбу підприємства валютних засобів, заборгованість відноситься до монетарних статей і підлягає перерахунку як на дату балансу, так і на дату здійснення розрахунків засновником-нерезидентом.

Оскільки внесок у статутний капітал пов'язаний з інвестиційною діяльністю, курсова різниця внаслідок перерахунку відображається у складі доходів та витрат від неопераційної курсової різниці таким чином:

- Дебет 46 "Неоплачений капітал" Кредит 744 "Дохід від неопераційної курсової різниці";

- Дебет 974 "Втрати від неопераційних курсових різниць" Кредит 46 "Неоплачений капітал".

У податковому обліку існують наступні особливості обліку отримання інвестицій в іноземній валюті:

1) урахуванні заборгованість засновників не відноситься до перераховуваної заборгованості, а, отже, не підлягає перерахунку в зв'язку із зміною валютного курсу;

2) при ввезенні майна як внеску в статутний капітал натермін не менше трьох років (окрімкрім товарів для реалізації або власного споживаннявжитку), воно звільняєтьсявизволяється від обкладення митом. При цьому митні органи здійснюють пропуск такого майна на територію України на підставі виданого підприємством простого векселя на суму мита зіз відстроченнямвідстрочкою платежу не більше ніж на 30 календарних днів з дня оформлення ввізної вантажної митної декларації. Вексель погашаєтьсязагашається,гаситься і ввізне мито не стягується, якщо в період, на який дається відстроченнявідстрочка платежу, вказане майно зараховане на баланс підприємства, і податковою інспекцією за місцем знаходження підприємства зроблена відмітка про це на примірникупримірнику векселя. Тобтоцебто вказаний вексель виступаєвирушає як фінансова гарантія забезпечення призначення імпортованого майна. У ввізній вантажній митній декларації вказуєтьсявказується, що майно ввозиться з метою внесення до статутного фонду підприємства зіз іноземними інвестиціями. У день митного оформлення майна підприємство подає вексель і його копії митному органу для облікуурахування. Якщо вексель не погашений протягом 30 календарних днів з дня оформлення ввізної митної декларації, підприємство зобов'язане внести платнуплату за векселем протягом 5 календарних днів.

У випадку, якщоу разі , якщо,в случае протягом 5 календарних днів післяпотім наступу терміну внесення платиплати за векселем підприємство не звернулосяобернулося в митний орган ізіз заявою про його погашення, останній подає у відповідний банк вексель і розпорядження про безперечне стягнення з векселедавця непогашених вексельних сум.

3) якщо протягом 3-х років з часу зарахування іноземної інвестиції на баланс підприємства зіз іноземними інвестиціями майно, ввезене до України як внесок іноземного інвестора, відчужується, зокрема у зв'язку з припиненням діяльності цього підприємства (окрімкрім вивозу іноземної інвестиції за кордонкордон), підприємство зіз іноземними інвестиціями сплачує ввізне мито, яке обчислюється, виходячи з митної вартості цього майна.

Розглянемо приклад відображення операцій по внесенню іноземним інвестором інвестицій до статутного капіталу.

Приклад 8.1. Розмір статутного фонду підприємства визначений у розмірі 10000 дол. (при курсі НБУ 5,4грн. за долар). При цьому внесок до статутного фонду повинен здійснитися грошовими коштами (курс НБУ в момент фактичного внесення грошових коштів склав 5,2 грн. за долар). Відобразити ці операції в бухгалтерському обліку (табл.8.1 ).

Таблиця 8.1

№ п/п Зміст операції Кореспонденція рахунків Сума, грн
Дебет Кредит
Визначений розмір статутного фонду згідно із засновницькою угодою (10000 х 5,4 =54000,0) 54000,0
Перераховані як внесок до статутного фонду грошові кошти (10000 х 5,2 =52000,0) 52000,0
Відображена курсова різниця (10000 х 5,2 – 10000 х 5,4 =2000,0) 2000,0

 

 

Приклад 8.2. 10 жовтня засновники підприємства підписали установчий договір, згідно з яким розмір статутного капіталу підприємства склав 110 тис. грн. Внесок українського засновника - 27500 грн., внесок іноземного засновника - 15 тис.дол. США. Іноземний засновник 20.10 вніс кошти на валютний рахунок підприємства в сумі 10000 дол.США і верстат, вартість якого оцінена в 5000 дол. США.

Курси НБУ на дати здійснення операцій:

10.10 – 5,50 грн./ дол. США;

20.10 – 5,60 грн./ дол. США.

Відобразити ці операції в бухгалтерському обліку (табл. 8.2 ).

 

Таблиця 8.2

№ п/п Зміст операції Кореспонденція рахунків Сума, грн
Дебет Кредит
Визначений розмір статутного фонду згідно із засновницькою угодою 110000,0
Здійснено внески засновників : - грошовими коштами в національній валюті; - грошовими коштами в іноземній валюті (10000 х 5,6 = 56000,0); - основними засобами (5000 х 5,5 = 27500,0)           27500,0   56000,0 27500,0
Відображена курсова різниця (10000 х 5,6 – 10000 х 5,5 = 1000,0) 1000,0







Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 657;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.