Поняття бартерних операцій, особливості оформлення

Міжнародний бартер -це операція, що включає експорт і імпорт товарів без грошової оплати і участі банків у розрахунках.

При укладенні бартерного договору слід чітко визначити номенклатуру зустрічних постачань, а також збалансувати за вартістю експортну і імпортну частиничастці угоди.

Визначення сторін у бартерному контракті відрізняється тим, що кожна з них єз'являється,являється одночасно і продавцем, і покупцем. Тому в контракті вказуєтьсявказується тількилише назва фірми.

Однією з проблем бартерних угод єз'являється,являється вартісна оцінка товарів. На окремі товари контрактні ціни визначаються суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності відповідно до індикативних цін.

Індикативні ціни- це ціни на товар, що склалися або складаються на відповідний товар на ринку експортера або імпортера на момент здійснення експортної (імпортної) операції з урахуваннямз врахуванням умов постачання і умов здійснення розрахунків, визначених відповідно до законодавства України.

Індикативні ціни можуть встановлюватися на товари:

1. відносно експорту яких застосовані антидемпінгові заходи або розпочаті антидемпінгове розслідування або процедури в Україні або за її межами;

2. відносно яких застосовуються спеціальні імпортні процедури (це стосується міжнародних торгів);

3. щодовідносно експорту яких встановленийустановлений режим квотування, ліцензування;

4. щодовідносно експорту яких встановленіустановлені спеціальні режими;

5. експорт яких здійснюється у порядкуладі застосуваннявживання антимонопольних заходів у сфері зовнішньоекономічної діяльності;

6. в інших випадках, пов'язаних з виконанням міжнародних зобов'язань України.

При митному оформленні товаров, що експортуються за бартерними контрактами, слід враховувати наступну особливість- у вантажній митній декларації уууууууууууууууууааа графі 24 "Характервдача угоди" проставляється код "51" (переміщення товарів у порядкуладі прямого товарообміну (бартерна угода).

Підприємства, які здійснили експорт або імпорт робіт, послуг за бартерним договором, зобов'язані протягом п'яти робочих днів з дня підписання акта або іншого документа повідомити про факт здійснення експорту товарів (робіт, послуг):

- органи державної митної служби України (якщо імпортуються або експортуються за даним договором товари);

- органи державної податкової служби України (якщо імпортуються або експортуються за даним договором роботи чи послуги).

Неподання або несвоєчасне подання такої інформації тягне за собою нарахування пені в розмірі одного відсотка вартості експортованих товарів (робіт, послуг) за кожний день прострочення. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати вартості експортованих товарів (робіт, послуг).

Органи державної митної служби України здійснюють контроль за надходженням товарів за імпортом згідно з бартерним договором та інформують органи державної податкової служби про порушення строків надходження товарів.

У випадку, якщоу разі , якщо,в случае нерезидент замість постачання імпортної частини контракту виконує свої зобов'язання шляхом перерахування грошових коштів на рахуноклічбу резидента – суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, підставоюосновою,заснуванням для зняття угоди з митного контролю єз'являється,являється:

1) банківські документи, що підтверджують надходженнявступ коштів на рахуноклічбу резидента в сумі, еквівалентній вартості продукції, яка не була поставлена за контрактом;

2) копії додаткових угод, що змінюютьзраджують характервдачу угоди.

 








Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 729;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.