Склад річної фінансової звітності та строки її подання

 

Організації Пакет звітності Кому подається Строк подання
]
Юридичні осо­би усіх форм власності Баланс, Звіт про фінансові результа­ти, Звіт про рух гро­шових коштів, Звіт про власний капі­тал, Примітки до фінансової звітнос­ті, додаток «Інфор­мація за сегмента­ми», Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва Органу, до сфе­ри управління якого належить підприємство. Трудовим ко­лективам на їх вимогу. Власни­кам (засновни­кам). Органам державної стати­стики. Не пізніше 9 лютого наступ­ного року (п. 5 Порядку подан­ня фінансової звітності)
        Державному реєстратору за місцем зна­ходження реєстраційної справи підприємства Не пізніше і червня року, що настає за звітним періодом (п. 3 ст. 14)
Підприємства, що контролю­ють дочірні компанії Консолідована фінансова звітність Власникам (за­сновникам) Не пізніше 15 квітня (п. 11 Порядку подання фін звітності)
Об'єднання підприємств, створені на добровільних засадах Власна та зведена звітність Засновникам, іншим користу­вачам Не пізніше 15 квітня (якщо це передбачено установчими документами, п. 8 Порядку подання фін звітності)

 

Організація звітності повинна забезпечити достовірність, об'єктивність, реальність, дієвість та своєчасність її показників, тому що лише за таких умов можливе прийняття ефективних управлінських рішень.

Бухгалтерію підприємства необхідно забезпечити норматив­ними документами, що регламентують склад фінансової, податко­вої, статистичної звітності та звітності до позабюджетних фондів, порядок її складання та терміни подання. Закон України «Про бух­галтерський облік і фінансову звітність в Україні» встановлює загальні вимоги до фінансової звітності, звітний період, а також регламентує порядок її подання та оприлюднення. П(С)БО 1 «За­гальні вимоги до фінансової звітності» визначає мету фінан­сової звітності, її склад та елементи, звітний період, якісні харак­теристики, принципи підготовки. П(С)БО 2 «Баланс», П(С)БО З «Звіт про фінансові результати», П(С)БО 4 «Звіт про рух гро­шових коштів», П(С)БО 5 «Звіт про власний капітал», П(С) БО 20 «Консолідована фінансова звітність», П(С)БО 25 «Фінан­совий звіт суб'єкта малого підприємництва», Накази Міністер­ства фінансів України «Примітки до річної фінансової звітності» та «Про внесення змін до типової форми фінансової звітності» визначають зміст статей та порядок складання відповідних форм звітності. П(С)БО 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах» визначає порядок виправлення помилок у фінансових звітах та внесення змін до облікової політики підприємства. Поста­новою Кабінету Міністрів України «Порядок подання фінансової звітності» встановлено перелік користувачів фінансової звітності та терміни її подання.

Нормативними документами передбачені фінансові санкції за неподання фінансової звітності, подання її з недостовірними по­казниками. Згідно зі ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення при виявленні таких порушень органи контроль­но-ревізійної служби можуть накласти штраф у розмірі від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) (від 136 до 255 грн.). При повторному вчиненні таких дій протягом року після накладання адміністративного стягнення штраф становить від 10 до 20 НМДГ (від 170 до 340 грн.).

Сукупність вихідних показників для складання звітності, мето­дів їх збирання та обробки, одержання підсумків утворює систему звітності підприємства. Оскільки основним джерелом інформації для складання звітності є показники, сформовані у системі бухгал­терського обліку, то звітність є невід'ємною складовою системи об­ліково-економічної інформації підприємства.

Для організації звітності необхідно забезпечити певні організа­ційні передумови. Вихідною інформацією для складання звітності є показники, що формуються тією чи іншою підсистемою обліку, тому необхідно, щоб усі підсистеми обліково-економічної інфор­мації підприємства були максимально пристосовані, адаптовані до форм звітності. Високий рівень організації звітності можливий лише за високого рівня організації обліку, тому головний бухгал­тер повинен постійно забезпечувати відповідність організації об­ліку організації звітності. Для цього, виходячи із зауважень ор­ганів Держкомстату, одержаних при здаванні звітності, та змін нормативних документів з обліку та звітності, головний бухгалтер повинен пристосовувати облік до формування показників, необ­хідних для складання форм звітності.

Особливо це стосується побудови аналітичного обліку кожно­го об'єкта господарювання. Групування показників в аналітично­му обліку повинно бути наближеним або абсолютно співпадати із показниками, необхідними для складання звітності. Наприклад, аналітичний облік основних засобів необхідно вести за субра­хунками обліку та показниками, передбаченими другим розділом Приміток до річної фінансової звітності «Основні засоби»; групу­вання заробітної плати у поточному обліку повинно повністю від­повідати статтям «Звіту з праці». Для приведення аналітичного обліку у відповідність із показниками форм звітності необхідно на початку року всебічно вивчити показники кожної форми звітності і скорегувати позиції аналітичного обліку у необхідному напрямку.

Роботи зі складання звітності необхідно централізувати і комп'ютеризувати, процес складання і подання звітності необхід­но ретельно планувати, а методику і техніку складання завчасно проектувати із урахуванням конкретних організаційно-технічних умов підприємства.

 








Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 887;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.