Організація нормування в закордонних країнах

Зміни, що відбуваються в нормуванні праці, обумовлені об'єктивними потребами науково-технічного прогресу. Найважливішим фактором є прагнення підприємців в умовах конкуренції, яка загострюється, підвищити ефективність використання трудового потенціалу працівників фірми. Це досягається, з одного боку, шляхом інтенсифікації праці робітників та службовців на основі встановлення більш твердих і напружених норм, а, з іншого боку, – шляхом удосконалювання організації нормування.

Сучасне закордонне нормування праці відрізняється строгим раціоналізмом, постійним удосконалюванням його методології, поєднанням робіт із проектування і нормування трудових процесів, проектуванням технологічних процесів. Це стало можливим завдяки створенню на базі сучасних комп'ютерних засобів автоматизованих систем мікроелементного нормування, спеціальних банків нормативних даних і т.п. Автоматизовані системи нормування праці на фірмах функціонують у єдиному комплексі з автоматизованими системами внутріфірмового планування й організації виробництва (наприклад, із системою "точно в термін"), у яких закладений принцип: час початку кожної наступний операції визначається терміном здійснення попередньої.

В даний час розробляються і впроваджуються спеціальні програми нормування праці. До числа методів, що забезпечують високу якість і надійність розроблювальних норм і нормативів, закордонні фахівці відносять мікроелементне нормування (МТМ) (ФРН). Воно ґрунтується на обліку взаємозв'язків між функціонуванням організації і виміром основних параметрів цього процесу. До основних вимог відносять наступні: завдання мають потребу в плануванні виміру часу, необхідного для їхнього виконання, облік витрат часу на здійснення виробничих процесів означає тільки "реєстрацію" існуючого стану. Тому необхідно скласти шкалу тимчасових витрат стосовно до кожної операції до початку її виконання. За цією досить абстрактною моделлю проглядаються конкретні можливості.

На базі основного методу МТМ була розроблена система стандартних показників. А на їхній основі складено більш 60 каталогів, що з'явилися фундаментами для застосування автоматизованих систем на виробництві. Новим етапом розвитку МТМ стали універсальні системи аналізу для одиничного і дрібносерійного виробництва. При їхній розробці використовувалися методи математичної статистики на базі ПК. Це забезпечило високу швидкість проведення аналізу – у 20-30 разів вище основного, первісного методу МТМ.

Система МТМ припускає розробку пілотних проектів. Вони носять модельний характер з наступним змістом інформації: можливості його поліпшення за рахунок найбільш раціонального структурування, доцільною механізації й удосконалювання організації виробництва за принципом регулювання послідовності операцій. Сюди входять також визначення часу для автоматизованого планування виробництва, можливість раціоналізації і т.п. Дослідження в рамках проекту повинні дозволити зробити висновки про співвідношення між тимчасовими витратами, визначеними за допомогою МТМ, і колишніми нормативами.

Застосування мікропроцесорної техніки підвищує якість та надійність установлених норм і нормативів часу, скорочує трудомісткість і терміни проведення нормативно-дослідницьких робіт, підвищує ефективність праці нормувальників.

 








Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 625;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.