ОБПИЛЮВАННЯ МЕТАЛУ

Обпилюванням називається слюсарна операція, при якій знімають шари матеріалу з поверхні заготовки за допомогою напилка.

Напилок - це багатолезовий різальний інструмент, забезпечує порівняно високу точність і малу шорсткість оброблюваної поверхні заготовки (деталі).

Обпилюванням надають деталі необхідну форму і розміри, приганяють деталі один до одного при складанні та виконують інші роботи. За допомогою напилків обробляють площини, криволінійні поверхні, пази, канавки, отвори різної форми, поверхні, розташовані під різними кутами, і т. д.

Припуски на обпилювання залишають невеликі - від 0,5 до 0,025 мм Похибка при обробці може бути від 0,2 до 0,05 мм і окремих випадках - до 0,005 мм

Напилок являє собою сталевий брусок певного профілю і довжини, на поверхні якого' є насічка (нарізка). Насічка утворює дрібні і гостро-заточені зуби, що мають в перерізі форму клина. Для напилків з насіченою зубом кут загострення зазвичай дорівнює 70°, передній кут (у) - до 16°, задній кут (а) - від 32 до 40°.

Напилки з одинарною насічкою знімають широку стружку за довжині всієї насічки. Їх застосовують при обпилюванні м'яких металів.

Напилки з подвійною насічкою використовують при обпилюванні сталі, чавуну та інших твердих матеріалів, так як перехресна насічка размельчает стружку, чим полегшує роботу.

Рашпільну насічку одержують вдавленням металу спеціальними тригранними зубилами. Отримані при утворенні зубів місткі виїмки сприяють кращому розміщення стружки. Рашпилями обробляють дуже м'які метали і неметалеві матеріали.

Дугову насічку отримують фрезеруванням. Вона має дугоподібну форму і великі западини між зубцями, що забезпечує високу продуктивність і високу якість оброблюваних поверхонь.

За призначенням напилки поділяють на такі групи:

· загального призначення;

· спеціального призначення;

· Надфілі;

· Рашпілі;

· машинні напилки.

За кількістю насічок на 1 см довжини напилки поділяють на 6 номерів.

Напилки з насічкою № 0 і 1 (драчеві) мають найбільш великі зуби і служать для грубого (чорнового) обпилювання з похибкою 0,5-0,2 мм.

Напилки з насічкою № 2 і 3 (личкувальні) служать для чистового обпилювання деталей з похибкою 0,15-0,02 мм

Напилки з насічкою № 4 і 5 (бархатні) застосовуються для остаточної точної обробки виробів. Похибка при обробці - 0,01-0,005 мм

По довжині напилки можуть виготовлятися від 100 до 400 мм. За формою поперечного перерізу вони поділяються на : плоскі, квадратні, тригранні, круглі, напівкруглі, ромбічні та ножівкові.

Для обробки дрібних деталей служать малогабаритні напилки - надфілі. Вони виготовляються п'яти номерів з кількістю насічок на 1 см довжини від 20 до 112.

Обробку загартованої сталі і твердих сплавів виробляють спеціальними надфілями, на сталевому стрижні яких закріплені зерна штучного алмазу.

Поліпшення умов та підвищення продуктивності праці при обпилюванні металу досягається шляхом застосування механізованих (електричних та пневматичних) напилків.

 








Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 4009;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.