Графіки електричних навантажень та їх показники
Крива змін активного, реактивного, або струмового навантаження з плином часу називається графіком навантаження, відповідно, за активною, реактивною потужністю або за струмом. Графіки навантажень розподіляються на індивідуальні – для окремих приймачів електроенергії та групові – для груп приймачів. Індивідуальні графіки навантажень позначаються малими літерами: p(t), q(t), i(t), а групові – прописними літерами: Р(t), Q(t), I(t).
Показники графіків навантажень – це безрозмірні коефіцієнти, які характеризують режим роботи приймачів електроенергії в часі і використовуються при дослідженнях і розрахунках електричних навантажень. На рис. 16.1 показаний індивідуальний графік активної потужності p(t).
Рис. 16.1. Індивідуальний графік активної потужності p = f(t)
Середнє навантаження за час tц:
Рср = . (16.1)
Середньоквадратичне навантаження:
Рск = . (16.2)
Коефіцієнт використання – це відношення середньої активної потужності до її номінального значення:
Ки = Рср/ Рном . (16.3)
Коефіцієнт увімкнення приймача – це відношення тривалості включення приймача в циклі ( за зміну) до всієї тривалості циклу (зміни):
Кв = . (16.4)
Коефіцієнт завантаження:
Кз = Ки/Кв. (16.5)
Коефіцієнт форми – це відношення середньоквадратичної потужності за цикл (зміну) до її середнього значення за той же період:
Кф = Рск/Рср. (16.6)
Коефіцієнт форми характеризує нерівномірність графіка в часі. Найменше значення (Кф = 1) він приймає, якщо навантаження не змінюється з плином часу.
Коефіцієнт попиту:
Кс = Рmax/Рном. (16.7)
Коефіцієнт максимуму:
Кmax = Рmax/Рср. (16.8)
Коефіцієнт заповнення графіка за активною потужністю:
Кзг = Рср/ Рmax = 1/ Кmax. (16.9)
Енергія, яка споживається приймачем за один цикл роботи (зміну):
А = Рск·Σti. (16.10)
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 1916;