Протипожежні системи
Протипожежні системи поділяють на водяні, парові, газові і пінні.
Водяна протипожежнасистема – це основна протипожежна система, яка встановлюється на всіх морських суднах. До складу системи входять насоси великої продуктивності і великого тиску, кінгстони для приймання забортної води, кільцева магістраль з відгалуженнями до окремих приміщень. Система завжди готова до дії. Для надійності її обслуговують не менше двох насосів, які повинні бути розташовані в різних приміщеннях і яко мога далі один від одного. При стоянці біля пірсу система може підключатися до берегової протипожежної системи. Через певні проміжки на кільцевій магістралі стоять пожежні крани, коло них пожежні рукави з пожежними стволами. Система проектується так, щоб будь-яке місце на судні можна було поливати не менше, ніж двома пожежними стволами. На суднах вода від пожежної магістралі часто використовується для санітарних систем, для роботи ежекторів в зачисній системі.
Спринклерна протипожежнасистема встановлюється в приміщеннях, де є дороге обладнання чи перевозиться дорогий вантаж. Спринклер – це розпилювач. Конструкція спринклера така, що він автоматично, без втручання людей, починає розпилювати воду чи іншу вогнегасну рідину, коли температура в приміщенні підніметься на 30 градусів.
Парова протипожежнасистема характерна тим, що для гасіння пожежі використовують насичену пару. Система основанана принципівитіснення кисню повітря насиченою парою з низьким тиском. Система встановлюється в приміщеннях, де є горючі матеріали (вугілля, нафтопродукти і т. і.) і отримує пару від допоміжних котлів.
Вуглекислотна протипожежнасистема застосовується в приміщеннях, де є електрообладнання чи матеріали, які псуються водою. Принцип дії полягає в тому, що більш важкий вуглекислий газ осідає вниз і витісняє повітря. Або зменшує концентрацію кисню і унеможливлює горіння. Рідка вуглекислота для системи зберігається в балонах під великим тиском (>13 МПа) і подається в приміщення, де виникла пожежа. Система вуглекислотного гасіннявикористовується в вантажних трюмах, бо вона не пошкоджує вантаж.
Система піногасіння основана на тому, що осередок вогню покривається шаром піни, яка перекриває доступ до нього кисню повітря. Піна готується в спеціальних піно генераторах. Цією системою обладнані танки танкерів, машинні відділення, приміщення цистерн палива і масла.
Успішне гасіння пожежі залежить перш за все від швидкого виявлення осередку загорання. Для цього існують автоматичні системи пожежної сигналізації,які спрацьовують на підвищення температури в приміщенні або при появі диму.
Дата добавления: 2015-09-28; просмотров: 920;