Застосування електрофорезуу медичних дослідженнях.
Клітини організму мають різний за величиною заряд, причому кожен тип клітин звичайно характеризується певним, досить стабільним значенням потенціалу. Жива протоплазматична поверхня та всі біологічні поверхні мають негативний заряд. Зокрема, у різних ссавців при рН = 7,4 величина -потенціалу еритроцитів коливається в межах від -7 до -22 мВ. У людини ця величина дорівнює-16,3 мВ.
Низьке значення ізоелектричної точки еритроцитів (рНіет = 1,7), а також їх постійний негативний заряд можна пояснити йонізацією кислотних груп фосфоліпідів на поверхні еритроцитів. Лейкоцити, як і еритроцити, рухаються до анода; їх негативний заряд зумовлений дисоціацією йоногенних груп білків сироватки крові, які адсорбуються на поверхні лейкоцитів.
За електрофоретичною рухливістю клітини крові можна розмістити у такій послідовності: гранулоцити 0,6 ·10-12 м2/ (с·В); лімфоцити 0,8 ·10-12 м2/(с·В); еритроцити 1·10-12 м2/(с·В).
Впровадження електрофорезу у біохімічні дослідження дало змогу розділити складні суміші біологічних рідин і дослідити їх індивідуальні характеристики, зокрема склад білків сироватки крові та шлункового соку. Серед біологічних рідин найкраще досліджена і викликає найбільший інтерес кров (таблиця 3).
Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 1515;