Метод формування принципових схем споживання ПЕР.

Сутність цього методу полягає у створенні у графічному вигляді на паперо­вих носіях або у електронному вигляді на базі власноручного обстеження об’єкту теплоенергетичного аудиту розгорнутої принципової схеми генерації теплової, електричної енергії, штучного холоду або їх споживання.

12.3.3. Метод виявлення вузлів енергетичної недосконалості (ВЕН).

Сутність цього методу полягає у виявленні енергетичних недосконалостей в існуючій (проектній) системі вироблення або споживання ПЕР.

12.3.4. Метод вибору бази порівняння та гранично-досяжних показників ефективності.

Цей метод є необхідним “інструментом” і складовою частиною ЕА, оскіль­ки створює перспективу енергозбе­ре­ження для об’єктів ЕА і є основою для ви­ро­б­лення поетапного плану робіт з енергозбе­ре­жен­ня.

Сутність цього методу полягає у виборі, бази порів­няння, підпри­ємства більш ефективного за рівнем реалізованих технічних рішень та показників енергетич­ної ефективності. Тобто підприємство (виробництво) – база порів­няння має бу­ти зразком, до рівня показників якого буде удосконалюватися підприємство – об’єкт ЕА.

3.12.5. Метод порівняння технічних рішень та показників.

Сутність цього методу полягає у співставленні визначених показників енер­ге­тичної ефективності процесів та обладнання на об’єкті, що підлягає ЕА, з та­кими, які має підприємство (виробництво) – гранично досяжний прототип.

12.3.6. Метод інструментального виміру параметрів

Як відомо, підприємства теплоенергетики та холодильної техніки відно­сять­ся до виробництв, які максимально укомплектовані вимірювальними прила­да­ми, а саме, витратомірами, лічильниками, манометрами, термометрами тощо, які дозволяють одержати числові значення температур, тисків, витрат потоків енергоносіїв.

Сутність цього методу полягає у визначенні в умовах експлуатації підпри­ємства, установки (виробництва) за допомогою засобів виміру реальних зна­чень параметрів, що становлять інтерес для енергетичного аудиту

12.3.7. Метод складання енергетичних, теплових, матеріальних балансів.

Сутність цього методу полягає у формуванні рівнянь матері­аль­них, тепло­вих, енергетичних балансів теплоенергетичних та тепло­технологічних процесів, нео­б­хідних для встановлення взаємо­зв’язку між потоками енергоносіїв та визна­чен­ня параметрів енергоносіїв, числові значення яких не були визначені істру­мен- т­аль­ними вимірами.

12.3.8. Метод визначення обсягу та степені використання теплоти вторинних енергоресурсів (ВЕР)

Сутність цього методу полягає у визначенні обсягу (тобто кіль­кості) та сте­пе­ні (відносної долі) ви­ко­­ристання теплоти вторинних енергоресурсів (ВЕР) в ене­р­готехнологічній схемі об’єкту аудиту.

Як відомо, органічне паливо спалюється, а його теплота, в кількості – Qпал,, що визначається відомим вам балансовим рівнян­ням: Qпал= ВПал · Qрн , використо­ву­ється в енерготехноло­гічних комп­лек­сах, котельних, ТЕЦ, КЕС, ГТУ, промис­лових підприємствах, в житловому секторі, на транспорті.

В цих комплексах, вся теплова енергія спаленого палива,:

або, виконавши певні енергетичні або теплотехнологічні операції, повністю втрачається в навколишнє середовище (на промислових підприємствах, тран­с­порті, в житловому секторі);

або, виконавши певні енергетичні операції, та виробивши певну кількість теп­лової або електричної енергії частково втрачається в навколишнє сере­довище (в котельних, ТЕЦ, КЕС, ГТУ).

Сутність цього методу полягає у визначенні серед потоків теплоти, що цир­кулюють в системі енерготехнологічних комплексів, таких по­токів теплоти, які можуть бути повторно використані для реалізації теплотехнологічних проце­сів.

Такі потоки теплоти названі теплотою вторинних енергоресурсів (ВЕР). Чим більше аудитором виявлено потоків теплоти ВЕР і чим вища степінь їх повтор­но­го вико­рис­тання, тим більша економія палива і тим вище економічний ефект енергозбереження

12.3.9. Метод виявлення втрат теплової єнергії.

Сутність цього методу полягає у виявленні в енерготехнологічній схемі об’є­к­ту аудиту потоків теплової енергії, що втра­чається в навколишнє середовище, визначенні їх термодинамічних харак­тер­ис­тик та обсягів. Теплова енергія на об’єкті може втра­ча­тися:

- за функціональною необхідністю, тобто у відповідності до тех­но­ло­гічного рег­ламенту, наприклад, у вигляді теплоти, що відводиться в дренаж з теплою во­дою в масло-охолодниках та охолодниках повітря па­рової турбіни втрачається за експлуатаційним регла­ментом – для захисту від перегрівання підшипників турбоагрегату;

- з причини порушення експлуатаційного регламенту обладнання та технологіч­но­го режиму виробництва;

- з причини зменшення ККД або інших показників енергетичної ефективності в системах, що “реагують” на нього збільшенням втрат теплоти в навколишнє середовище – в КЕС, ТЕЦ;

Практикою проведення енергетичних аудитів сформована класи­фі­кація цих втрат. Рівень втрат може характеризуватись якісними виразами: відсутні, міні­мально можливі, підвищені, високі, надмірні. Ключову фразу визначає аудитор за власним розумінням, маючи на меті посилення враження від ознайомлення з матеріалами ЕА Замовника.

12.3.10. Метод визначення степені завантаження обладнання.

Сутність цього методу полягає у визначенні за допомогою “заводських” навантажувальних характеристик теплоенергетичного обладнання степені його експлуатаційного завантаження в системах вироблення або споживання ПЕР.

12.3.11. Метод “перехресної” перевірки параметрів енергоносіїв.

Сутність цього методу полягає застосуванні для підтвердження дос­­то­вір­но­с­ті вимірів параметрів математичних рівнянь, сформова­них на базі теплоенерге­тичних балансів або інших засобів для виз­начення параметрів енергоносіїв, уто­ч­нення яких виявилось необ­хідним.

 

 

12.3.12. Метод термодинамічного аналізу.

Сутність цього методу полягає у використанні методів термодина­мічного аналізу процесів, циклів, енергетичного обладнання для одер­жання параметрів енергоносіїв або показників енергетичної ефективності виробництва або підприємства – об’єктів аудиту.

12.3.13. Метод використання стандартних (ліцензованих) методик.

Сутність цього методу полягає у використанні для одержання експлуата­цій­них (або проектних) значень параметрів енергоносіїв та показників енергетич­ної ефективності виробництв стандарти­зо­ваних (ліцензованих) в Україні мето­дик термодинамічного, теплоенергетичного, теплотехнологічного розрахунку теплових та технологічних схем об’єктів аудиту.

12.3.14. Метод використання наукових та навчальних методик.

Сутність цього методу полягає у використанні для одержання екс­плуатацій­них (або проектних) значень параметрів енергоносіїв та показників енергетич­ної ефективності виробництв методик термо­динамічного, теплоенергетичного, теплотехнологічного розра­хун­ку теплових та технологічних схем об’єктів аудиту, які є продук­том наукової, інженерної діяльності фахівців з теплоенер­гетики, вик­­ладачів ВНЗ, тощо і які не мають державного визнання.

12.3.15. Метод використання раціональних апробованих промисловістю технічних рішень

Сутність цього методу полягає у використанні при реалізації тех­нічних рі­шень, передбачених аудиторським планом реконструкції та удосконалення ви­робництва або підприємства ефективних, апробо­ваних в промисловості техніч­них рішень

12.3.16. Метод усереднення показників та експлуатаційних параметрів.

Сутність цього методу полягає у виборі правильного, того, що від­по­відає експлуатаційним закономірностям зміни величин параметрів, усереднення виз­на­чених інструментальними методами пара­метрів енергоносіїв та параметрів роботи енергетичного обладнання.

12.3.17. Метод визначення когенераційного потенціалу промислового підприємства.

Сутність цього методу полягає у визначенні числового значення когенера­цій­ного потенціалу промислового підприємства – θпп, МВт(т) / МВТ(е), об’єк­ту енергетичного аудиту і формуванні пропозицій щодо доцільності створення для його комплексного (тепловою та електричною енергією) енергоза­безпе­чен­ня когенераційної енергетичної установки на базі відомих енергоустановок (газопоршневої установки, газотурбінної уставки, паросилової установки).

 

 

12.3.18. Метод поетапного визначення результатів енергетичного аудиту.

Сутність цього методу полягає у виборі ефективної послідовності дій прове­дення енергетичного аудиту, що буде гаран­ту­вати повноту обсягу одержаної ін­формації і результативність аудиторської роботи.

12.3.19. Метод представлення результатів енергетичного аудиту.

Сутність цього методу полягає у виборі ефективних способів пред­ставлення (із застосуванням графіків, діаграм, таблиць) резуль­татів енергетичного аудиту, що будуть гаран­ту­вати доступність розуміння проблем, які потрібно вирішити на об’єкті господарювання і форму­вати переконання у реальності запропонованих технічних рішень і одержаного економічного ефекту.

Контрольні питання.

1. Які методи ЕА можна застосувати для визначення витрати цир­куляційної води в конденсаторній установці парової турбіни?

2. Проведіть термодинамічний аналіз ТЕЦ, оснащеною турбоагрегатом з про­ти­тиском.








Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 575;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.