Основні пристрої електронно-обчислювальної машини, їх функції та взаємодія.
Пристрої введенняпризначені для введення даних і команд в ЕОМ.
Пристрої виведенняпризначені для виведення результатів обробки даних.
Пам'ятьпризначена для зберігання програм, вхідних даних, проміжних та кінцевих результатів.
Арифметично-логічний пристрійпризначений для обробки даних.
Пристрій керуваннязабезпечує узгоджену автоматичну роботу всіх пристроїв ЕОМ.
У сучасних комп'ютерах арифметично-логічний пристрій і пристрій керування об'єднують в один пристрій - центральний процесор, скорочено - ЦП (англ. Central Processing Unit - CPU).
Обмін даними між окремими складовими ЕОМ забезпечується за допомогою спільного для них каналу передавання - системної шини (магістралі). Для використання додаткових пристроїв достатньо забезпечити їх узгоджене приєднання до системної шини.
Одним із видів ЕОМ є персональний комп'ютер (ПК).
ПК як універсальна технічна система має гнучку (відкриту) архітектуру, що може легко адаптуватися до потреб користувача у міру необхідності. Проте існує поняття базової конфігурації (конфігурація – склад обладнання), яку вважають типовою.
Типова конфігурація – це мінімальний склад апаратних засобів, які забезпечують функціонування ПК як цілісної обчислювальної системи (системний блок, дисплей, клавіатура).
Конструктивно персональні комп’ютери виконані у вигляді центрального системного блоку, до якого через розміни підключаються зовнішні пристрої (додаткові пристрої пам’яті, клавіатура, дисплей, принтер тощо).
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 692;