Чинники, що знижують захисні механізми
Істотне значення має вік пацієнта. Зниження захисних механізмів у ранньому дитинстві і літньому віці визначається особливостями анатомічних бар'єрів і секреції, а також станом імунної системи: у перші 3—6 міс організм дитини цілком залежить від материнських антитіл, у літніх людей спостерігається зниження вираженості імунних реакцій.
Певне значення має також стать. Відомо, що жіночий організм характеризується більш вираженими захисними механізмами, ніж чоловічий.
Має значення також наявність захворювання, що супроводжується імунодефіцитом. Особливе місце тут посідає цукровий діабет. Гнійні захворювання на тлі діабету трапляються частіше, їх перебіг тяжчий. Більш того, досить часто саме при розвитку гнійних процесів уперше виявляється це захворювання, що перебігало в прихованій формі. Діабетична гіперглікемія призводить до недостатності розвитку запальної реакції. Крім того, при діабеті може бути недостатньо ефективною терапія, оскільки порушується нормальна абсорбція лікарських речовин.
Останнім часом велика увага в розвитку інфекційних процесів приділяється імунодефіцитним станам. Найбільш небезпечним захворюванням у цій групі є СНІД. Причинами розвитку імунодефіциту можуть бути анемія, хронічний алкоголізм, наркоманія тощо.
Імунологічний гомеостаз організму порушується в результаті багатьох сучасних терапевтичних дій: вживання антибіотиків, імунодепресивних і цитотоксичних препаратів, рентгенотерапії. Певний негативний вплив мають гіпопротеїнемія, авітаміноз.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 935;