Форматування таблиць. При роботі з таблицями слід розрізняти форматування таблиць і форматування вмісту
При роботі з таблицями слід розрізняти форматування таблиць і форматування вмісту. В першому випадку відбувається управління розмірами структурних елементів таблиці (осередків, рядків, стовпців і т. п.), а в другому — управління розміщенням вмісту осередків.
Форматування таблиць можна виконувати в командному або інтерактивному режимі. В командному режимі для цієї мети використовують діалогове вікно Властивості таблиці (Таблиця > Властивості таблиці). Його можна відкрити і з контекстного меню таблиці, якщо клацнути в її межах правою кнопкою миші. Елементи управління вкладок діалогового вікна Властивості таблиці дозволяють:
• задати метод вирівнювання таблиці щодо сторінки документа (Таблиця > Властивості таблиці > Таблиця > Вирівнювання);
• задати метод взаємодії таблиці з навколишнім текстом (Таблиця > Властивості таблиці > Таблиця > Обтікання);
• визначити або перевизначити варіант оформлення зовнішніх і внутрішніх рамок таблиці, а також набудувати характер оформлення осередків (Таблиця > Властивості таблиці > Таблиця > Межі і заливка);
• задати розміри внутрішніх полів в осередках і інтервали між осередками (Таблиця > Властивості таблиці > Таблиця > Параметри);
• призначити параметри поточного рядка або виділених рядків (Таблиця > Властивості таблиці > Рядок);
• призначити параметри поточного стовпця або виділених стовпців (Таблиця > Властивості таблиці > стовпець);
• призначити параметри поточного осередку або виділених осередків (Таблиця > Властивості таблиці > Осередок).
В інтерактивному режимі таблицю форматують за допомогою маркерів, що з'являються при наведенні покажчика миші на таблицю або її елементи. Маркер в лівому верхньому кутку таблиці дозволяє переміщати таблицю по робочому полю документа. Маркер в правому нижньому кутку дозволяє управляти загальними розмірами таблиці. Маркери зміни розміру, що з'являються при наведенні покажчика миші на рамки таблиці, дозволяють інтерактивно змінювати розміри стовпців і рядків методом перетягування.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 705;