Ліцензійні вимоги до організації підприємств, які надають послуги з охорони
Відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" надання послуг у сфері охорони державної та іншої власності, надання послуг з охорони громадян віднесені до тих видів діяльності, які підлягають обов'язковому ліцензуванню.
Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг, пов'язаних з охороною державної та іншої власності, надання послуг з охорони громадян визначено ряд вимог, яким повинні відповідати суб'єкти господарської діяльності, які бажають отримати ліцензію на надання послуг, пов'язаних з охороною власності та громадян.
Виділяють організаційні та кваліфікаційні вимоги.
Серед організаційних вимог:
1. Суб'єкт охоронної діяльності, який надає послуги згідно з отриманою ліцензією, повинен забезпечити:
1.1. Відсутність серед засновників та свого персоналу охорони осіб, які мають не зняту чи не погашену в установленому порядку судимість за вчинення умисних злочинів або які за вироком суду позбавлені права займатися цим видом діяльності.
1.2. Наявність у персоналу охорони під час виконання заходів охорони:
- дозволів установленого зразка на право носіння та застосування спеціальних засобів (далі - спецзасоби);
- знаків належності до конкретного суб'єкта охоронної діяльності, що установлюються вказаним суб'єктом, про запровадження яких у місячний термін письмово інформується орган ліцензування;
- посвідчення, що підписується та скріплюється печаткою суб'єкта охоронної діяльності, в якому зазначаються прізвище, ім'я, по батькові особи, що належить до персоналу охорони, рівень її кваліфікації та дані про документ, на підставі якого воно отримане, дата видачі та термін дії посвідчення.
1.3. Наявність у суб'єктів господарювання, що надаватимуть послуги, передбачені абзацом третім підпункту 1.4.1 пункту 1.4 цих Ліцензійних умов, технічних засобів охорони, що сертифіковані відповідно до чинного законодавства України. 2.1.4. Недопущення вчинення персоналом охорони правопорушень щодо об'єктів охорони.
2. Суб'єкт охоронної діяльності, який надає послуги згідно з отриманою ліцензією, зобов'язаний:
2.1. Надавати послуги лише за письмово укладеними цивільно-правовими договорами. Вести письмовий облік договорів; здійснювати виконання договорів з надання охоронних послуг на користь третіх осіб лише за їх письмовою згодою. При укладенні договорів конкретно вказувати в них об'єкт охорони та, якщо це майно громадян або юридичних осіб, зазначати розмір майнової відповідальності суб'єкта охоронної діяльності, який визначається відповідно до вимог частини другої статті 96 та пункту 3 частини першої статті 980 Цивільного кодексу України.
2.2. Розміщувати на видному місці на центральному посту (посту) з охорони стаціонарного об'єкта місцезнаходження та номер ліцензії суб'єкта охоронної діяльності.
2.3. Негайно сповіщати орган внутрішніх справ за місцезнаходженням об'єкта охорони про вчинення протиправних посягань на об'єкт, що охороняється, виявлення крадіжок, інших правопорушень. Уживати заходів щодо недопущення сторонніх осіб на місце події до прибуття представників органу внутрішніх справ.
2.4. Дотримуватись вимог придбання, реєстрації та використання спецзасобів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.93 № 706 "Про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії".
2.5. Дотримуватись установленого чинним законодавством порядку прийняття та оформлення громадян на роботу до суб'єкта охоронної діяльності відповідно до вимог глави III Кодексу законів про працю України та Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 № 58 (із змінами), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17.08.93 за № 110, та забезпечити зберігання наданих документів.
2.6. Повідомляти орган ліцензування про зміну даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії, у визначений Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" строк.
Документи, необхідні для отримання ліцензії на охоронну діяльність:
1. Заява встановленого зразка;
2. Нотаріально засвідчена копія Статуту, з обов'язковим зазначенням ліцензованої діяльності;
3. Нотаріально завірена копія Свідоцтва про державну реєстрацію;
4. Документ, який підтверджує місцезнаходження підприємства (договір оренди, свідоцтво на право власності тощо);
5. Нотаріальна копія довідки про внесення в Єдиний державний реєстр підприємств і організацій Україні;
6. Нотаріальна копія рішення (протоколу) засновника про призначення керівника;
7. Документи на особу, яка буде очолювати напрямок охоронної діяльності підприємства;
8. Нотаріальна копія диплома про освіту особи, яка буде очолювати напрямок охоронної діяльності підприємства;
9. Копія трудової книжки особи, яка буде очолювати напрямок охоронної діяльності, завірена печаткою підприємства та підписом керівника;
10. Копія послужного списку (у разі наявності) особи, яка буде очолювати напрямок охоронної діяльності;
11. Дані на засновників та головного бухгалтера підприємства, а також копії їх паспортів;
12. Довідки про відсутність судимості у засновників, керівника, головного бухгалтера та особи, яка буде очолювати напрямок охоронної діяльності;
13. Список охоронюваних об'єктів (для підприємств, які продовжують ліцензію);
14. Список персоналу, який виконує охоронні функції;
15. Висновок закладу охорони здоров'я та довідки психіатра і нарколога, що підтверджують можливість керівника суб'єкта господарської діяльності та його персоналу виконувати обов'язки з охорони майна або громадян;
16. Довіреність на співробітника юридичної компанії.
Дата добавления: 2015-11-20; просмотров: 770;