Призначення та будова основних вузлів двигунних установок ракет 9М79
Корпус двигунної установки
Корпус ДУ призначений для розміщення заряду твердого палива, запальника і двох піропатронів.
Він є зварною конструкцією з високоміцної легованої сталі і складається з двох розкатаних обічайок 10 і 12 (рис. 2.3), заднього (замкового) шпангоута 14, центрального (крильчатого) шпангоута 19, передньогошпангоута 9 і еліпсоїдного штампованого переднього днища 7, в горловині якого кріпиться кришка 3, яка маєпатрубки для установки піропатронів і різьблення під гайку кріплення запальника. Кріплення кришки 3 вгорловині переднього днища 7 здійснюється гайкою 4 з ущільненням в місці стику кільцем 5.
До переднього шпангоута 9 приварено кільце 1 із напрямними бугелями 15 і вантажними бугелями 8. Кільце 1 має отвір Б і вісім шпильок 2 угвинчених в різьбові отвори кільця, за допомогоюяких здійснюється кріплення ДУ з приладовим відсіком.
Рис. 2.3. Корпус двигунної установки:
1 – кільце; 2,18 – шпилька; 3 – кришка; 4 – гайка; 5 – кільце; 6 – бобишка; 7 – днище; 8 – бугель; 9 – передній шпангоут; 10,12 – обічайка; 11 – скоба; 13 – передній обтічник; 14 – шпангоут; 15 – напрямний бугель; 16,17 – обтічник; 19 – центральний шпангоут; А – теплоізоляційне покриття; Б,В – отвори
На центральному (крильчатому) шпангоуті 19 корпусу є чотири групи різьбових отворів, в які встановлені шпильки 18, і чотири групи отворів В. Шпилькиі шпонки, які встановлені в отвори В забезпечують кріплення і фіксацію крил на ДУ.
На корпусі в місцях кріплення крил і на задньому шпангоуті встановлені обтічники з пінопласту 13,16, 17, армовані склотканиною. На внутрішню поверхню корпусу ДУ нанесено теплозахисне покриття А, а кришка 3 теплоізольована деталями з пресматеріалу.
Заднє днище
Заднє днище є штампованозварною конструкцією з високоміцної легованої сталі і складається з шпангоута (замкового) 1(рис. 2.4),еліпсоїдного днища 4 і горловини 6.
Рис. 2.4. Заднє днище:
1 – шпангоут; 2 – вантажний бугель; 3 – шпилька; 4 – днище; 5 – комір; 6 – горловина; 7 – фіксатор; 8 – задній напрямний бугель; 9 – кільце; 10 – задній обтічник; Б – теплозахисне покриття; В,Г – отвори
До шпангоута 1 приварено кільце 9, до якого приварені вантажний бугель 2, напрямні бугелі 8 і фіксатор 7.
У кільці 9 встановлені шпильки 3 і є отвір В під фіксатор корпусу хвостового відсіку. Шпильки 3 і отвір В забезпечують стиковку ДУ зхвостовим відсіком РЧ.
Фланець горловини 6 з отворами Г, що є в ньому, забезпечує стиковку заднього днища звихідним блоком ДУ.
На внутрішній поверхні заднього днища нанесено теплозахисне покриття Б, горловина днища теплоізольована коміром 5 з пресматеріалу.
На шпангоуті 1 встановлений обтічник з пінопласту 10, армований склотканиною.
Вихідний блок (сопло)
Вихідний блок складається з втулки 1 (рис. 2.5), виготовленої з пресматеріалу, вкладиша, що створює критичний розтин, і облицювання 8, які зібрані в корпусі 2, виготовленому з титанового сплаву.
Рис. 2.5. Вихідний блок:
1 – втулка; 2 – корпус; 3,8 – облицювання; 4,5 – кільце; 6 – вкладиш; 7 – гвинт; 9 – заглушка; 10,11 – кільце; А – отвори
Вкладиш, який створює критичний розтин, складається з облицювання 3, виготовленої з вольфрамового сплаву, і вкладиша 6, виготовленого з графіту. Як теплозахисний шар між корпусом 2 і вкладишем 6 застосовані кільця 4 і 5 з пресматеріалу.
Облицювання 8 з прессматеріалу (комбіноване з вуглесклопластика) вклеюється в корпус 2. Додатково облицювання кріпиться до корпусу за допомогою кільця 10 і шести гвинтів 7.
Для забезпечення герметичності двигуна усередині вихідного блоку встановлена заглушка 9, що викидається з сопла газами в початковий момент роботи двигуна.
Корпус 2 вихідного блоку має фланець з 24 отворами А для кріплення до заднього днища.
Дата добавления: 2015-11-18; просмотров: 896;