Україна у складі Російської та Австро-Угорської імперій
Короткий зміст теми:
Ріст старшинського, монастирського й дворянського землеволодіння в Україні й закріпачення селян. Зруйнування Запорізької Січі (1775 р.) і ліквідація Гетьманщини. Набуття козацькою старшиною статусу російського дворянства, поява української інтелігенції та її роль у формуванні української національної самосвідомості.
Поділ Польщі між Росією і Австро-Угорщиною та специфіка етнічного розвитку українців у двох імперіях. Зародження нових соціально-політичних рухів в Україні під впливом Великої Французької революції. Секретна місія В.Капніста (1791 р.). Поширення масонства. Декабристи і Малоросійське товариство. «Руська трійця».
Т.Г.Шевченко і його історична роль для українців. Роль Кирило-Мефодіївського товариства (1846–1847 рр.) в українському національно-визвольному русі.
Революція 1848–1849 рр. в Австро-Угорщині і перетворення Галичини в осередок легалізації українського національно-визвольного руху. Історичне значення діяльності Наукового товариства ім. Т.Г.Шевченка у Львові. Історична концепція М.Грушевського як ідейна основа боротьби українців за національне самовизначення.
Історичні особливості розвитку капіталізму в Україні в складі Російської імперії, місце України в загальноросійському економічному ринку. Колоніальна політика російського царизму щодо України.
Соціальна диференціація селянства і розкол народництва. Ліберали, терористи, анархісти. Формування партії есерів і анархістського руху.
Створення соціал-демократичних організацій в Україні і їх роль в організації І та ІІ з’їздів РСДРП. Більшовизм і меншовизм.
М.Міхновський і формування ідеології українського націоналізму. Створення РУП, її еволюція і розпад на нові партії.
Кадети. Сіонізм і єврейські партії в Україні. Проблема поєднання національних і соціальних завдань визвольної боротьби українського народу в програмах і діяльності політичних партій в Україні періоду загальноросійської революції 1905–1907 рр. та в післяреволюційній політичній боротьбі. Столипінська політика і її наслідки для України. Державна Дума і українці в ній.
Національне питання в політичній боротьбі, пронімецька і проросійська орієнтації українського національно-визвольного руху напередодні та в роки І світової війни.
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 774;