Загальні відомості про спектральні прилади
Спектральними приладами називають всі оптичні прилади, у яких здійснюється розкладання спектра магнітного випромінювання оптичного діапазону на монохроматичні складові. Такі прилади використовують для якісного, кількісного дослідження спектрального складу світла, яке вилучається, поглинається, відбивається або розсіюється речовиною. Спектральні прилади використовуються також для отримання випромінювання заданого спектрального складу.
Оптична схема спектральних приладів складається з наступних частин: вузька вхідна щілина, яка освітлюється досліджуємим випромінюванням, встановлюється в площині коліматорного об'єктиву, який від кожної крапки щілини направляє паралельні пучки променів у пристрій. Пристрій відхиляє проміння на різні гуляй у залежності від довжини хвилі випромінювання, перетворюючи паралельний пучок від кожної точки щілини у веєр монохроматичних паралельних пучків.
Фокусуючий об’єктив утворює на деякій поверхні монохроматичне зображення щілини, сукупність яких утворює спектр.
Для отримання спектру та виділення вузьких спектральних ділянок застосовують монохроматори. Їх використовують у поєднанні з фотометром – прилад, що дозволяє вимірювати потужності виділених ділянок. Часто монохроматор і фотометр поєднують – спектрофотометр.Як і інші світловимірювальні прилади, спектрофотометри бувають: візуальними і об'єктивними. У об'єктивних застосовуються різні приймачі вилучень, найчастіше – фотографічний і фотоелектричний.
Спектральні прилади для реєстрації спектру називають спектрографами. Спектрографи, у яких приймачем є фотоелемент, називають спектрометрами.
Залежно від типа диспергуючого пристрою розрізняють: призматичні, дифракційні і інтерференційні прилади.
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 1206;