Двохсторонній супутниковий Інтернет.
Найбільш широке поширення одержали VSAT-технології.
При використанні двостороннього супутникового Інтернет прийом даних із супутника і відправку їх назад виконують через супутник. Цей спосіб є дуже якісним, оскільки дозволяє досягати великих швидкостей при передачі і відправці, але він є досить дорогим і потребує отримання дозволу на радіопередавальний обладнання (втім, останнє провайдер часто бере на себе). Висока вартість двостороннього інтернету виявляється повністю виправданою за рахунок в першу чергу набагато більш надійного зв'язку. На відміну від одностороннього доступу, двосторонній супутниковий інтернет не потребує ніяких додаткових ресурсах (не рахуючи електроживлення, звичайно ж).
Особливістю «двостороннього» супутникового доступу в Інтернет є досить велика затримка на каналі зв'язку. Поки сигнал дійде від абонента до супутника і від супутника до Центральної станції супутникового зв'язку - пройде близько 250 мс. Стільки ж потрібно на подорож назад. Плюс неминучі затримки сигналу на обробці і на те, щоб пройти «по Інтернету». У результаті час пінгу на двосторонньому супутниковому каналі складає близько 600 мс і більше. Це накладає певну специфіку на роботу додатків через супутниковий Інтернет і особливо сумно для завзятих геймерів.
Ще одна особливість полягає в тому, що обладнання різних виробників практично несумісне один з одним. Тобто, якщо ви вибрали одного оператора, що працює на певному типі обладнання (наприклад, ViaSat, Hughes, Gilat (SkyEdge), EMS, Shiron і т. П.), То перейти ви зможете тільки до оператора, який використовує таке ж обладнання. Спроба реалізувати сумісність обладнання різних виробників (стандарт DVB-RCS) була підтримана дуже невеликою кількістю компаній, і на сьогодні є скоріше ще однією з «приватних» технологій, ніж загальноприйнятим стандартом.
Система VSAT (Very Small діафрагми Terminal - термінал з дуже маленькою апертурою) надає послуги супутникового зв'язку клієнтам (як правило, невеликим організаціям), яким не потрібна висока пропускна здатність каналу. Швидкість передачі даних для VSAT-терміналу зазвичай не перевищує 2048 кбіт / с [22].
Слова «дуже маленька апертура» відносяться до розмірів антен терміналів в порівнянні з розмірами більше старих антен магістральних систем зв'язку. VSAT-термінали, що працюють в C-діапазоні, зазвичай використовують антени діаметром 1,8-2,4 м, в Ku-діапазоні - 0,75-1,8 м.
У системах VSAT застосовується технологія надання каналів на вимогу.
Обладнання для двохстороннього супутникового Інтернету.
· прийомопередаюча антена (істотно відрізняється від «приймаючих» супутникових антен - насамперед вимогами до точності виготовлення, механічної міцності і здатності витримувати установку досить важкого опромінювача і високочастотного блоку, тому вона помітно важче і дорожче). Найчастіше використовується Ku-діапазон, для якого потрібні антени діаметром 1,2 - 1,8 метра (розмір визначається вимогами не тільки до прийому, але і до передачі). Через кілька років очікується поява в Україні послуг двостороннього супутникового Інтернету, що використовують перспективний Ка-діапазон, де можливе використання антен меншого діаметру.
· Високочастотне обладнання - передавальний блок BUC (блок-підвищуючий перетворювач) і прийомний блок LNB (малошумящий блок) встановлюється на опромінювачі антени. У Україні потужність використовуваного передавача (BUC) обмежується 2-ма Ватта, в іншому випадку процедура отримання дозволу різко ускладнюється і дорожчає. Як правило BUC і LNB є універсальними, тобто не прив'язаними до супутникового терміналу. Проте, деякі виробники, наприклад Hughes, використовують свої BUC і LNB, не сумісні з устаткуванням інших виробників.
· Супутниковий термінал - основний пристрій «двостороннього» супутникового доступу. Забезпечує прийом і передачу супутникового сигналу, взаємодія з центральним вузлом оператора супутникового Інтернету і передачу трафіку в локальну мережу користувача. Як правило, для підключення користувача використовується інтерфейс Ethernet 10/100Base-T. До терміналу може бути підключений як один комп'ютер, так і ціла локальна мережа, для якої буде здійснюватися доступ до супутникового інтернету. Установки з боку користувача при цьому мінімальні і нічим не відрізняються від будь-якого іншого підключення по локальній мережі.
Односторонній супутниковий Інтернет
Односторонній супутниковий Інтернет передбачає наявність у користувача якогось існуючого способу підключення до Інтернету. Як правило це повільний і / або дорогий канал (GPRS / EDGE, ADSL-підключення там, де послуги доступу в Інтернет розвинені погано і обмежені по швидкості і т. П.). Через цей канал передаються тільки запити в Інтернет. Ці запити надходять на сайт оператора (провайдера) одностороннього супутникового доступу (використовуються різні технології VPN-підключення або проксірованія трафіку), а дані, отримані у відповідь на ці запити, передають користувачеві через широкосмуговий супутниковий канал. Оскільки більшість користувачів в основному отримує дані з Інтернету, то така технологія дозволяє отримати більш швидкісний і дешевший трафік, ніж повільні і дорогі наземні підключення. Обсяг же вихідного трафіку по наземному каналу (а значить і витрати на нього) стає досить скромним (співвідношення вихідний / вхідний - приблизно від 1 / 10 при веб-серфінгу, від 1 / 100 і краще при завантаженні файлів).
Природно, використовувати односторонній супутниковий Інтернет має сенс тоді, коли доступні наземні канали занадто дорогі та / або повільні. При наявності недорого і швидкого «наземного» Інтернету - супутниковий Інтернет має сенс як резервний варіант підключення, на випадок зникнення або поганої роботи «наземного».
Обладнання для одностороннього супутникового Інтернету
• Супутникова плата (DVB-карта) для прийому сигналу в стандарті DVB-S або DVB-S2. Може бути з інтерфейсом PCI, PCI-E або USB, вибір залежить від того, що вам зручніше підключати до комп'ютера. Краще використовувати плати з підтримкою DVB-S2, оскільки все більше операторів переходять на цей стандарт;
• Супутникова антена («Тарілка»), така ж, як для прийому супутникового ТБ, як правило досить антени діаметром 90 см (але перевірте на сайті провайдера розмір конкретно для вашої місцевості).
• Встановлюваний на антені підсилювач-конвертер (як правило - «універсальний конвертер Ku-діапазону», що працює з лінійною поляризацією, але деякі провайдери працюють в кругової поляризації, можливо також і використання C-діапазону - перевірте на сайті провайдера).
Дата добавления: 2015-08-20; просмотров: 841;