Вас прийняли на роботу. Як «вписатися в колектив»?

Напевно, кожному відомо, що стосунки між співробітниками, атмосфера у колективі справляють найбільший вплив на продуктивність праці, адже колектив нагадує годинник із великою кількістю механізмів, які забезпечують налагоджену роботу. Для того, щоб процес Вашої адаптації у новому колективі пройшов якомога швидше і вдаліше, доведеться докласти чимало зусиль. Адже Ви мали справу лише з керівником, який і вирішив взяти Вас на вакантне робоче місце. Тепер Вам необхідно завоюватиприхильність (або хоча б невороже ставлення) дуже багатьох - від вахтера та технічки і до начальника відділу.

За якими ж якостями будуть Вас оцінювати колеги, приймаючи до свого колективу як нову, невідому для них людину? По-перше, це продуктивність праціта якість роботи. По-друге, ініціативність та самостійність у ній. По­трете, трудова дисципліна. А ще колегам потрібно відчувати, що вони можуть покластися на Вас у виконанні відповідальних завдань, що Ви надійна людина. Якщо ж Ви не маєте здатності до співробітництва, Вам буде дуже важко. Ваше ставлення до праці та свого фаху теж буде помічене. Завдання слід виконувати наполегливо, нести особисто відповідальність за якість їх виконання.

Майте на увазі, що для більшості роботодавців "ідеальний" працівник повинен володіти величезним набором якостей. Звичайно, Ви не ідеальні, але спробуйте показати всі Ваші гарні сторони.

Наступний крок полягає у з'ясуванні того, які в цьому колективі прийняті норми поведінки та існуючі традиції. Зверніть увагу на те, як спілкуються співробітники Вашого відділу між собою та іншими співробітниками, які стосунки переважають - формальні чи неформальні, з'ясуйте стиль поведінки на внутрішньо фірмових святах. Пам'ятайте, що людям властиво відкидати тих, чия поведінка йде врозріз із колективними нормами поводження,

Після цього виділіть у колективі людину, яка вже давно працює на цьому підприємстві і користується авторитетом. Зближення з нею дозволить Вам набагато легше ввійти в ритм життя цього колективу.

І, звичайно, багато чого залежить від Вашої доброзичливості. Якомога частіше посміхайтеся, не соромтеся запропонувати свою допомогу. Утримуйтесь від критики порядків у цій організації, тим більше, що Ви ще не так вже й добре їх знаєте. Будьте відкритими до всього нового, активні та уважні до оточуючих - і Ви самі не помітите, як станете повноправним членом колективу.

Отже, намагаючись правильно побудувати відносини з новими колегами, зверніть увагу на наступне:

Не зменшуйте значення своєї появи в колективі. У кожному колективі (особливо, якщо він великий) є певні групи людей. До "першої"групи належать люди, яких Ваша поява зачепить безпосередньо. Хтось буде радий, що в нього з'явився помічник, хтось намагатиметься перекласти на Вас частину своєї роботи, а хтось, навпаки, вбачає у Вас конкурента. Крім того, бажаєте Ви цього чи ні, Ви обов'язково порушите існуючий в колективі розподіл неформальних ролей. До "другої"' групи належать люди, які працюють поряд з Вами, але байдужі до Вашої появи. Ну, і нарешті, "третя група. Це люди, з якими Ви зустрічаєтесь лише в коридорах та їдальнях. Вони складають думку про Вас на підставі зовнішніх вражень, або по тому, що про Вас кажуть інші. Незважаючи на віддаленість, ці люди можуть суттєво впливати на Ваше становлення в колективі, оскільки саме до цієї групи найчастіше і належить керівництво,

Не перебільшуйте уваги до своєї особи. Оточуючі Вас співробітники зайняті, перш за все, не Вами, а своєю роботою та особистим життям. Тому не треба сприймати все сказане колегами ляше як реакцію на Вашу роботу чи поведінку в колективі.

Не намагайтеся всім догодити.Хоча б тому, що, намагаючись стати прихильником А..., Ви обов'язково станете супротивником його ворога –В… У результаті від Вас може відвернутись і колишній супротивник, і колишній спільник. Це звучить дещо цинічно, проте це - жити.

Будуйте свої службові стосунки на раціональній основі. В "першійгрупі", найвужчій, найрозумніша тактика поведінки новенького - не метушитися. Краще за все поводитися згідно з вимогами посадової інструкції та правилами доброго тону. Основа нормальних стосунків із працівниками другої групи - чітке виконання своїх службових обов'язків. Проте, як добре зарекомендувати себе в очах людей, що належать до "третьої" групи, -розмова особлива. Головне - вищого керівництва не треба боятися, його треба розуміти.

Не будьте занадто відвертим. Саме відвертістю нові працівники часто намагаються привабити до себе оточуючих. Але Ваша відвертість може обернутися проти Вас самих.

Як утриматися на новій роботі, Вам підкажуть обставини, Ваша щаслива вдача та люди, з якими Ви будете працювати в колективі. Багато залежатиме від настрою керівників та Вашого власного, а також просто від особистих вподобань та неприязні оточуючих. Для того, щоб втриматися на робочому місці та зарекомендувати себе справжнім професіоналом, Вам також необхідно:

- вивчити свої нові обов'язки;

- задавати питання, якщо Ви чогось не зрозуміли, а не мовчки виконувати завдання з помилками;

- проявити зацікавленість у роботі, бути готовими виконувати як приємні, так і неприємні доручення та завдання;

- дбати про робоче місце;

- намагатися бути зайнятим протягом усього робочого дня, навчитися розподіляти свій час для виконання роботи;

- завжди прагнути досягати високих стандартів у роботі;

- не допускати своєї відсутності без поважних причин;

- знати основні правила безпеки та слідкувати за здоров'ям;

- знайти спільну мову з колегами по роботі.

Можливо, не все буде легко і просто, але сподіваємось на те, що Ви знайдете спільну мову як з керівництвом, так і з колегами.








Дата добавления: 2015-08-14; просмотров: 883;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.