Організаційна структура Військово-Морських Сил Збройних Сил України

Висновок за 2-ге навчальне питання

Воєнно-політичне управління Збройними Силами здійснюють Президент України - Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України, в межах своєї компетенції - Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Рада націо­нальної безпеки і оборони України, Міністерство оборони України.

Військове управління Збройними Силами на стратегічному рівні здійснюють

- Міністерство оборони України (поряд з участю у воєнно-політичному управ­лінні)

- та Генеральний штаб Збройних Сил України.

Функції безпосереднього керівництва Збройними Силами покладаються на начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України.

3 навчальне питання: “Склад і призначення родів військ, спеціальних військ і тилу Сухопутних військ”.

Механізовані і танкові війська, що складають основу Сухопутних військ, виконують завдання по утриманню зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиттю ударів противника, прориву оборони противника, розгрому його військ, захопленню важливих районів, рубежів і об’єктів, діють у складі морських і повітряних десантів.

Механізовані війська, володіючи високою бойовою самостійністю та універсальністю, здатні виконувати вказані завдання в різних умовах місцевості і в будь-яку погоду, на головних або другорядних напрямках, у першому або другому ешелоні, у складі резервів, морських і повітряних десантів.

Танкові війська,складаючи головну ударну силу Сухопутних військ і володіючи великою стійкістю до вражаючих факторів усіх видів зброї, використовуються переважно на головних напрямках: в обороні - в основному у складі других ешелонів і резервів для нанесення контрударів (проведення контратак) і завершення розгрому противника, який вклинився, а при виділенні в склад перших ешелонів - для посилення стійкості та активності оборони; в наступі,- як правило, в складі ударних угруповань в першому і другому ешелонах.

До складу механізованих і танкових військ входять механізовані та танкові бригади.

На озброєння знаходяться:

q танки Т-64, Т-80;

Т-64 Т-64БМ “Булат” Т-84 “Оплот” Т-80БВ

 

q бронетранспортери БТР-70, БТР-80; бойові машини піхоти БМП-1, БМП-2, інші зразки озброєння

 

БТР-70 БТР-80 БМП-1 БМП-2

Елітою Збройних Сил України беззаперечно визнано високомобільні десантні війська -високомобільний род Сухопутних військ Збройних Сил України до складу якого входять аеромобільні та повітрянодесантні частини і підрозділи. Вони призначені для дій у тилу противника, дій у ході спеціальних, антитерористичних та миротворчих операцій і виконання завдань, які неможливо ефективно вирішити іншими силами та засобами.

Ракетні війська і артилерія - головний засіб дальнього вогневого ураження в Сухопутних військах. До складу ракетних військ і артилерії СВ ЗС України входять військові частини тактичних ракет, реактивної, гаубичної, гарматної та протитанкової артилерії, підрозділи протитанкової керованих ракет та мінометів, а також артилерійської розвідки.

Ракетні війська і артилерія призначена для ураження живої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації та посадових майданчиках, об'єктів ППО та інших об'єктів противника при веденні загальновійськової операції (бою).

На озброєнні військових частин і підрозділів РВІА знаходяться:

q

ракетні комплекси тактичних ракет "Точка"

 

q реактивні системи залпового вогню типу "Смерч", "Ураган", "Град"

 

РСЗО 9К58 ”Смерч” РСЗО 9К57 ”Ураган” РСЗО БМ-21 ”Град”

q самохідні гармати: 152-мм самохідна гармата 2С5 "Гіацинт-С", 152-мм самохідна гаубиця "Мста-С", самохідна гармата "Нона-С", 152-мм самохідна гаубиця 2С3 "Акація", 122-мм самохідна гаубиця 2С1 "Гвоздика", причіпні гармати 2А65, 122-мм гаубиця Д-30;

 

152-мм самохідна гармата 2С5 «Гіацинт-С» 152 мм самохідна гаубиця 2С19 “МСТА-С” Самохідна гармата 2С9 «Нона-С»

 

152-мм самохідна гаубиця 2С3 «Акація» 122- мм самохідна гаубиця 2С1 “Гвоздіка” 122- мм гаубиця Д-30

 

q

 
протитанковий ракетний комплекс “Штурм - С”;

 

 

q протитанкові засоби “Конкурс” та протитанкова гармата “Рапіра”, міномети "Васильок", "Сані";

ПТРК “Конкурс” Протитанкова гармата Т-12, МТ-12 2Б9 «Васильок» - 82-мм автоматичний міномет 2С12 «Сані» - 120-мм возимий міномет

q комплекси артилерійської розвідки СНАР, АРК, АЗК;

q Комплекси командних машин управління “Фальцет” і “Машина-Б”,

Армійська авіація, ще одна грізна складова Сухопутних військ в сучасному бою,- призначена для виконання завдань у різноманітних умовах загальновійськового бою.

Частини і підрозділи армійської авіації:

Ø ведуть розвідку,

Ø знищують бойову техніку та живу силу противника при обороні наших військ,

Ø здійснюють вогневу підтримку під час наступу чи контратаки,

Ø висаджують тактичний десант,

Ø доставляють у вказані райони бойову техніку та особовий склад,

Ø виконують інші важливі завдання.

До складу армійської авіації Сухопутних військ України входять бойові та транспортно-бойові полки. З’єднання та частини армійської авіації Сухопутних війсь України мають на озброєнні вертольоти типу Мі-8, Мі-24 та їх модифікації, які дозволяють виконувати всі завдання за призначенням.

Війська протиповітряної оборони Сухопутних військ є одним з основних засобів ураження повітряного противника. Вони призначені для радіолокаційної розвідки повітряного противника та оповіщення про нього своїх військ, прикриття військ від ударів противника з повітря у всіх видах бойових дій, при перегрупуванні та розташуванні їх на місці.

На озброєнні військ ППО Сухопутних військ знаходяться ефективні зенітні ракетні та зенітні артилерійські системи і комплекси, які характеризуються високою швидкострільністю, живучістю, маневреністю, здатністю діяти за будь-яких умов сучасного загальновійськового бою.

До зенітних ракетних систем та комплексів дивізійної ланки відносяться зенітні ракетні комплекси “Оса”, “Куб”, “Тор”.

До зенітних ракетних та зенітних артилерійських комплексів полкової ланки відносяться ЗРК“Стріла-10”, ЗГРК “Тунгуска”, ПЗРК “Ігла”, ЗАК “Шилка”.

 








Дата добавления: 2015-08-14; просмотров: 1488;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.01 сек.