Клеймування мяса врх,свиней,птиці.

Клеймування м'яса птиці

1.В залежності від якості тушку птиці клеймують: першої категорії - круглим клеймом; другої категорії - квадратним клеймом; клеймо ставлять на спинці біля основи шиї. 2. На м'ясокомбінатах, птахофабриках для клеймування птиці
застосовуються електротавра без обідка із зазначенням цифр 1 або 2 (в залежності від категорії) або наклеюються етикетки.

3. Тушки першої категорії таврують електротавром з цифрою "1" або наклеюють паперову етикетку рожевого кольору, другої категорії - електротавром з цифрою "2", або наклеюють паперову етикетку зеленого кольору. 4. Електротавро ставлять на зовнішньому боці гомілки: на тушки курчат, курчат-бройлерів, цесарят, курей, каченят,
цесарок - на одну ногу; на тушки качок, гусей, гусенят, індиків і індичат - на обидві
ноги. Паперові етикетки закріплюють на ногу напівпатраної тушки нижче заплюсного суглоба, а патраної - вище заплюсного суглоба. 5. Тушки птиці з дефектами технологічної обробки клеймують на спинці клеймом відповідної категорії і штампом літери "П".

Ящики з тушками птиці, що має дефекти, маркують штампом літери "П" (промислова переробка). Тушки птиці, які за вгодованістю не відповідають вимогам стандарту, відносять до нестандартних - Т.

6. При пакуванні тушок птиці в індивідуальні пакети з полімерної плівки, допускається тушки не клеймувати, а клеймо наносити на етикетку, вкладену в пакет або наклеєну на спинку тушки. Клеймування свинини

1. В залежності від категорій свинину клеймують: першої категорії (беконну) - круглим клеймом; другої категорії (м'ясну - молодняк і обрізну) – квадратним клеймом; третьої категорії (жирну) - овальним клеймом; четвертої категорії (для промпереробки) - трикутним клеймом; п'ятої категорії (м'ясо поросят) - круглим клеймом; свинину, яка не відповідає вимогам стандарту за показниками категорії якості, - ромбовидним клеймом. Туші кнурів - штампом "Кнур-ПП".
2. Порядок нанесення клейм і штампів:

2.1. На напівтушах свинини першої, другої (крім підсвинків у шкурі), третьої і четвертої категорій ставлять клеймо на лопаткову частину. На напівтушах підсвинків праворуч від клейма ставлять штамп літери "М".

2.2. На тушах підсвинків у шкурі і без шкури (свинина другої категорії) ставлять одне клеймо - на лопатці з лівого боку
туші. Праворуч від клейма ставлять штамп літери "М". 2.3. До туш поросят (свинина п'ятої категорії) до задньої ніжки шпагатом прив'язують фанерну бирку з відбитком круглого клейма і штампа літери "М".
3. На напівтушах, призначених для виробництва продуктів дитячого харчування, праворуч від клейма ставлять штамп літери
"Д". 4. На напівтушах і тушах свинини з дефектами технологічної обробки, що перевищують допустимі межі, праворуч від клейма ставлять штамп літер "ПП".

5. На напівтушах кнурів ставлять штамп "Кнур-ПП" на лопатковій частині.

6. На напівтушах свинини першої і другої категорій, одержаних від забою молодняка свиней спеціалізованих м'ясних порід, м'ясних типів та їх помісей, праворуч від клейма ставлять штамп літери "М".








Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 1661;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.