Ветеринарно - санітарна експертиза продуктів забою тварин при ящурі і чумі ВРХ
Ящур — гострозаразна контагіозна хвороба великої рогатої худоби, овець, кіз і свиней, також оленів, верблюдів і багатьох диких тварин.
Санітарна оцінка. Випуск м’яса та інших продуктів забою в сирому вигляді забороняється.
М’ясо та інші продукти, отримані від забою хворих тварин, за відсутності патолого-анатомічних змін у туші або виявленні незначних уражень, а також від тварин, підозрілих у захворюванні, що перехворіли, щеплених інактивованою вакциною у неблагополучних пунктах і загрозливій зоні, використовують залежно від мікробіологічного дослідження. У випадку виявлення в м’ясі або внутрішніх органах сальмонел внутрішні органи направляють на утилізацію, а туші випускають після проварювання або на виготовлення консервів, м’ясних хлібів. Внутрішній жир перетоплюють.За відсутності сальмонел тушу, жир і внутрішні органи переробляють на варені, варено-копчені ковбасні вироби та м’ясні хліби. За неможливості переробки на вказані вироби їх знезаражують проварюванням..
За наявності поодиноких дрібних, численних або великих некротичних вогнищ у м’язах, а також у разі ускладнених форм ящуру, що супроводжувалися гангренозним або гнійним запаленням кінцівок, вимені та інших органів, тушу й органи направляють на утилізацію. Кістки випускають із підприємства тільки після їх проварювання протягом 2,5 годин або утилізують. Слизові оболонки шлунків свиней і сичугів великої рогатої худоби дозволяється використовувати для отримання пепсину на тому самому підприємстві.
Збір ендокринної сировини, ферментної та спеціальної від тварин,підозрілих у захворюванні, хворих, тих, які перехворіли ящуром, а також підозрюваних у зараженні, забороняється.
Якщо з часу зняття карантину з господарства минуло більше трьох місяців, тварин, що перехворіли ящуром, а також тварин, щеплених проти ящуру через 21 день після щеплення, дозволяється відправляти на забійне підприємство, а м’ясо та інші продукти забою у цьому випадку реалізують у межах країни без обмеження.
У разі забою у господарстві тварин, хворих ящуром, м’ясо та інші продукти забою використовують тільки після термічної обробки і тільки в цьому самому господарстві. Вивіз їх у сирому вигляді за межі господарства забороняється. Шкури, роги, копита, волос і щетина підлягають дезінфекції, відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів
Чума великої рогатої худобиЧума великої рогатої худоби — гостра септична хвороба, яка характеризується запальнонекротичними пошкодженнями слизових оболонок, гарячкою, над- 178 звичайною заразністю і високою смертністю. В природних умовах до чуми схильні велика рогата худоба, буйволи, а за деякими спостереженнями також вівці, кози, верблюди, олені, антилопи та різні види диких козлів. Коні та свині до хвороби не сприйнятливі. Людині також ця хвороба не передається.
Санітарна ощнка. У випадку виявлення хворих, підозрілих у захворюванні тварин після забою туші кров, шкури і всі інші продукти забою знищують спалюванням.У разі забою тварин, що перехворіли чумою, м’ясо і субпродукти після мікробіологічного дослідження направляють на промислову переробку.Шкури дезінфікують.
Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 1432;