Загальна характеристика комп'ютерних мереж

Під комп'ютерною мережею зазвичай розуміють кілька комп'ютерів, з'єднаних між собою кабелем, через телефонну мережу або в інший спосіб. Кількість комп'ютерів у мережі й відстані між окремими комп'ютерами можуть коливатися в досить широких межах. У зв'язку із цим розрізняють локальні, розподілені й глобальні мережі.

Локальна мережа - це мережа, що з'єднує персональні комп'ютери й інше офісне обладнання, яке розташоване, як правило, в одному або декількох сусідніх будинках і належить одній установі (підрозділу). Основне призначення локальної мережі полягає в забезпеченні колективної обробки даних, включаючи спільне використання програм; обмін даними; спільне використання принтерів, модемів і інших пристроїв. Для роботи локальної мережі крім персональних комп'ютерів потрібно спеціальне мережне устаткування й мережне програмне забезпечення.

Розподілена мережа за своєю ідеологією близька до локальної мережі, але окремі комп'ютери в ній можуть розташовуватися на значному віддаленні від інших. У розподілені мережі звичайно поєднують локальні мережі різних установ того самого відомства. Особливістю розподілених мереж є застосування спеціальних ліній зв'язку ( у першу чергу, телефонних каналів ), що використовуються, як правило, і для інших цілей.

У розподілених мережах часто реалізується не тільки колективний доступ до даних і ресурсів, але й обмін службовою інформацією (директивною та звітною), яка має конфіденційний характер. Для позначення таких мереж останнім часом використовується термін корпоративні мережі.

Локальні, розподілені й, тим більше, корпоративні мережі є мережами закритого типу в тому розумінні, що доступ до їхніх ресурсів обмежений колом осіб, що мають безпосереднє відношення до даного об'єднання, установи або підрозділу. Поряд із цим є й глобальні мережі, доступ до яких відкритий практично будь-якому користувачеві комп'ютера. Найбільш відомою глобальною мережею є мережа Internet. Саме із глобальною мережею Internet пов'язані найбільш значні зміни у використанні інформаційних ресурсів людства.

Відзначимо також, що для об'єднання двох комп'ютерів у найпростішому випадку досить з'єднати їх за допомогою спеціальних кабелів через послідовні або паралельні порти. Таке з'єднання звичайно є тимчасовим і використовується в основному для перекачування файлів з одного комп'ютера в іншій. Додаткового обладнання й програмного забезпечення для тимчасового з'єднання не потрібно, тому й мережею таке з'єднання можна назвати лише з великою натяжкою. При розгляді комп'ютерних мереж таку можливість найчастіше замовчують.








Дата добавления: 2015-08-08; просмотров: 642;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.